Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dolgit krem nedir? Dolgit krem ne işe yarar? Dolgit krem nasıl kullanılır?

Dolgit krem nedir? Dolgit krem ne işe yarar? Dolgit krem nasıl kullanılır?

Son günlerde tanınan olan ve arama motorlarında üst sıralara yerleşen Dolgit krem genelikle eksper hekimlerin kas ve eklem ağrıları için yazdığı medikal bir ilaçtır. Bu kadar merak edilen Dolgit krem hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik.

Sadece eczanelerde satılan Dolgit krem, içeriğinde trigliseridler, gliserol monostearat, sodyum tuzu, lavanta esansı, neroli esansı, alüminyum sterarat ve deiyonize su bulunan bir kremdir. Kemik ağrısından şikayetçi olanların kullandığı ve münhasıran de romatizmaları için ülkü bir ilaçtır. Günlük hayatta spor yaparken ya da aniden yapılan hareket sonucu kas sıkışmaları meydana gelebilir. Bunun sonrasında acılı süreçte dolgit kremi kullanabilirsiniz. Ayrıca omurga ya da eklemlerin zorlanmasından dolayı meydana gelen kireçlenme üzere rahatsızlıkları da bu kremle tedavi edebilirsiniz. Kullanmadan evvel kesinlikle bir mütehassısa danışmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

DOLGİT KREMİN YARARLARI NELERDİR?

– Spor yaparken şayet rastgele bir bölgenizde burkulma olduysa ve sonrasında ağrı çekiyorsanız dolgit kremle ağrıları yumuşatabilirsiniz. 

– Bilhassa yetişkinlerde görülen tendon iltihabına tesirli bir kremdir. Sistemli bir biçimde mütehassıs hekiminize danışarak kullanırsanız büyük ölçüde bu rahatsızlığı ortadan kaldırabillirsiniz. 

– Düşme ve çarpma sonucu oluşan kol ve bacaklardaki içten yırtılmalarda dolgit kremi kullanabilirsiniz. 

– Daha evvel duyulmamış olan dolgit kremin bir yararı da migren atakları sırasında kullanılmasıdır. 

– Boyun ve bel fıtığı üzere marazlar yüzünden oluşan ağrılar niye de bu kremi kullanabilirsiniz. 

– İlerleyen yaş ve ziyade kilolardan ötürü meydana gelebilen  menisküs iltihaplarının tedavisinde de dolgit kremi kullanabilirsiniz. 

DOLGİT KREM NASIL KULLANILIR?

Dolgit kremi mütehassıs hekiminize istişareden uygulamamalısınız. Onun dışında şayet hekiminiz önerdiyse hususî tavsiye ettiği formda reçetenizi denetim ederek sürmelisiniz.

Bunun dışında uygulayacaksanız, günde üç ya da dört defa bir ölçü kremi parmak uçlarınıza alıp ağrıyan ortamınıza yavaşça uygulayın. Masaj hareketleri yaparak uyguladığınız kremi 2-3 hafta sistemli halde kullanmanız ehliyetli olacaktır.

DOLGİT KREM YAN TESIRLERI NELERDİR?

Dolgit kremin sık olmayan kimi yan tesirleri bulunmaktadır. Bunlar; cilt kızarıkları, sürülen nahiyede karıncalanma, astım hastalarında nefes almada güçlük, ışığa hassasiyet üzere şeyler sıralanabilir. 

DOLGİT KREMİ GEBELER KULLANABİLİR Mİ?

Eczanelerden satın alabileceğiniz dolgit kremi muhakkak hekiminize müracaattan bilhassa gebelerde de risk oluşturabilecek durumlarda kullanmamalısınız. Dolgit kremin içindeki etken unsurlara alerjisi olan şahısların bu kremi kullanmaması gerekir. Dolgit krem, 14 yaşından küçük evlatların tasarrufuna münasip değildir. Emziren analarında eksper tabibine müracaatı gerekir.

EVET DOLGİT KREM NE KADAR?

Tüm eczanelerde satılan Dolgit merhem, reçetesiz bir halde alınabilir. 2020 yılındaki kremin fiyatı ise 14.49 TL‘dir. 

Yorum Ekle