Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Calgel Jel neye yarar ve fiyatı nedir? Calgel kremin kullanımı!

Calgel Jel neye yarar ve fiyatı nedir? Calgel kremin kullanımı!

Diş çıkarma ağrılarında ve diş etine bağlı ortaya çıkan rahatsızlıkları gidermek için kompetan hekimlerin önerdiği Calgel daha birçok yararları bulunuyor. Lakin nasıl kullanıldığını bilmiyorsanız kesinlikle hazırladığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

Etken unsuru Lidokain hidroklorür, Setilpiridinyum klorür olan Calgel Jel (Diş jeli), hücre zarındaki sinirsel ikazların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan, mikrop oluşumunu engelleyen ve mikrop öldürücü özelliği bulunan bir ilaçtır. Bilhassa bebeklerin diş çıkarma periyodunda kullandıkları bu jel,  ağız içi ve diş eti iltihaplanmalarında da kullanılabilir. Yalnızca eczanelerde satılan ve bilirkişi hekim denetiminde kullanılması gereken Calgel Jel, mikrop oluşumunu ve ağrıyı gideren bir jeldir. Etkilenen nahiyeye sürüldüğünde iltihap ve ağrıyı keser. 20 gramlık alüminyum tüplerde ve mor kutuda eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli ye da reçetesiz olarak eczanelerde alınabilir. Eseri üreten Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve A.ş’dir, üretim tarafı ise İstanbul’dur. 3 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmaması gereken Calgel Jel, hamilelik  ve emzirme devirlerinde hekiminize müracaattan kullanmayınız.

Bebeklerde kullanılacağa için analar merak ediyor.  İçeriği bitkisel değil lakin birçok inançlı hususlardan oluşmuştur. Ayrıyeten acilen derhal de hiçbir yan tesiri yoktur. Bu jelin etken(etkin) hususları lidokain hidroklorür ile setilpiridinyum klorür isimli yapılardır. Lidokain hidroklorür bölgesel ağrı kesme özelliği vardır. Setilpiridinyum klorür ise antiseptik (hastalık yapıcı mikroorganizmaları öldürür) tesir sağlar. 

CALGEL NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o halde kullanmanız gerekmektedir. Diş çıkarma ağrılarında , steril olmak koşuluyla  parmağınızın ucuna çok az ölçüde alınız ve bebeğinizin ağzının içine yavaşça sürünüz. Jeli gereksinim duyduğunuz nahiyeye ince bir tabaka halinde sürünüz. Üzerini katiyen kapatmayınız. 

CALGEL FİYATI NEDİR?

Bu jelin fiyatı 17.04 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. 

Yorum Ekle