Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Balaban krem ne işe yarar? Balaban pomad nasıl kullanılır? Balaban krem fiyatı

Balaban krem ne işe yarar? Balaban pomad nasıl kullanılır? Balaban krem fiyatı

Cilt yüzeyindeki enfeksiyonlardan sivilcelere, tırnak batmasından saç kökü iltihaplarına kadar uygun gelen Balaban krem her konutta bulunması gerekiyor. Yalnızca eczanelerde satılan Balaban pomad nasıl kullanılır ve fiyatı ne kadardır diye merak ediyorsanız haberimizin detaylarında görebilirsiniz.

Etken maddesi Mupirosin olan balaban pomad, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyen antibiyotik bir ilaçtır. 15 gramlık formlar biçiminde eczanelerde satılan bu pomad, Hasar yahut zedelenme sonucu oluşan yırtıklar, dikiş atılmış yaralar, çatlaklar ya da aşınma üzere lezyonlar güzelleştirmede kullanılıyor. Tıpkı zamanda abse, çıban, iltihaplı sivilce, sakal nahiyesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae) ve  kızartılı deride  sarımsı kabuk ve içi irin dolu kabarcıklarla sarih, bulaşıcı cilt illetinin (impetigo) topikal tedavisinde bilirkişiler tarafından öneriliyor. Ruhsat sahibi ve üretimini yapan Vem İlaç San. ve Tic. A.ş’dir. Üretimi Tekirdağ Kapaklı’da yapılan Balaban kremin rengi beyaz ve homojendir. Tırnak batması sonucu oluşan iltihaplı durumu uygunlaştırmak için kullanabileceğiniz bu pomad, doktora başvurmadan muhakkak kullanılmaması gerekir. Orta şiddette yahut ağır böbrek yetmezliğiniz varsa; bu pomadı,  hasarlı yahut çatlamış geniş cilt ortamlarına uygulamayınız.

BALABAN POMAD NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o halde kullanmanız gerekmektedir. 

Bir modül pamuk ya da gazlı bezle etkilenmiş yere sürün. Pomadın sürüldüğü yer steril bir bezle kapatabilirsiniz. anıta bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3  defa uygulanır.

BALABAN KREM YAN TESIRLERI

Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , lisanda ve boğazda şişlik üzere bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Tatbik konumunda bölgesel yanma yaygın görülen yan tesirdir.

Yorum Ekle