Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ovadril losyon ne işe yarar? Ovadril losyonun yararları neler? Ovadril losyon nasıl uygulanır?

Ovadril losyon ne işe yarar? Ovadril losyonun yararları neler? Ovadril losyon nasıl uygulanır?

Günümüzde neredeyse her konutta bulunan ve kullandıkça yararlarından bahsedilen Ovadril losyonu tanıtmak için sizlere bir içerik hazırladık. Hem yararları hem de kısa vadede kaşıntıdan egzamaya kadar birçok meydanda olumlu tesirler sağlamasıyla bilinen Ovadril hakkında tüm merak edilenler haberimizin detaylarında.

Etken unsuru Çinko olan Ovadril losyon içerisinde Difenhidramin hidroklorür ve Lidokain hidroklorür barındırıyor. Cilt meselelerini gidermek için araştırma yaparken önünüze çıkacak olan Ovadril losyon, Toprak ilaç ve Kimya Mad. San. ve Tic. A.Ş tarafından Sakarya’da üretiliyor. Uygulandığı kesimde çabucak tesirini gösteren bu losyonu bilirkişi hekiminize istişareden katiyen kullanmamalısınız. Sırf eczanelerde mavi ambalajıyla satılan Ovadril losyon, sürüldüğü cilt nahiyesini kısa vadeli uyuşturur ve his kaybı sağlar. Bergamot, mentol kokulu olan bu losyon, antihistaminik (kaşıntı önleyici), lokal anestezik(bölgesel uyuşma sağlayıcı), antipruritik(kaşıntı giderici) özellikleri vardır.

OVADRİL LOSYON NE İŞE YARAR?

Bu losyon cilt tahrişlerinin giderilmesinde, pişik sorunun tedavisinde, her türlü kaşıntı dertlerini gidermek için kullanılabilir. Bunun dışında, su çiçeği sıkıntısının giderilmesinde ve kaşıntıyı azaltmak için de kullanabilirsiniz. 

En değerli özelliklerinden biri sinek ve sivrisinek ısırıklarının güzelleştirilmesinde hayli güçlüdür. Arı sokması sonucu çıkan şişkinlik,ağrı,kızarıklık ve kaşıntıyı giderir.

Güneş yanıkları sonrasında da kullanabileceğiniz Ovadril losyon, cilt dokusunu sıklaştırır ve süratlice yeniler. Hatunların birtakım yaptığı tefsirlere nazaran ise ağda, lazer epilasyon sırasında acıyı azaltıyor. Cildi yenileme özelliği olduğu için cilt lekelerine dolaylı olarak yarar sağlar.

OVADRİL LOSYON NASIL KULLANILIR?

Ovadril losyonu bilirkişi hekiminizin size reçete ettiği üzere kullanmalısınız. Şayet reçeteniz yok ise evvel losyonu çalkalayın. Daha sonra uygulayacağınız yerin nezih olmasına ihtimam gösterin. Akabinde parmak ucunuza küçük bir halde alıp ortama uygulayın. Gün içerisinde 3 kereden çokça kullanmamalısınız. Uyguladıktan sonra ise çabucak ellerinizi yıkayın. Eseri muhakkak burun, ağız, kulak ve göz temasından uzak tutmalısınız. 

OVADRİL LOSYON NE KADAR?

gramlık Ovadril losyonun fiyatı 9.03 TL‘dir. Şayet hekiminiz reçete ederse sigortanızla daha mütenasip fiyata alabilirsiniz.

Yorum Ekle