Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
M-Furo krem neye yarar, fiyatı nedir? M-Furo kremin tasarrufu

M-Furo krem neye yarar, fiyatı nedir? M-Furo kremin tasarrufu

Eczanede cilt illetleri için satılan birbirinden farklı kremler bulunuyor. İçerikleri neredeyse birbirine olan kremlerden biri de M-Furo kremdir. Mütehassıs tabiplerin reçete ettiği krem M-Furo krem cilde yararları ve tasarrufu nedir? Detaylar metnimizde.

Etken maddesi Mometazon furoat olan M-Furo krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların tesirlerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir ilaçtır. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan tasarrufu gibi)  ve psoriasis-sedef marazı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı baş derisinde ve öteki ortamlarda kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler)  üzere iltihaplı deri marazlarının tedavisinde tesirlidir. Alışılagelmiş reçeteli ve mavi beyaz kutusu olan M-Furo krem, kortizon içermektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi ve üreticisi Orva İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş’dir, Çiğli-İzmir’de üretilmektedir. İltihaplı deri hastalıklarına bağlı kaşıntının ve iltihap belirtilerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulmaktadır. Ağız etrafındaki iltihaplı yaralarda, aşılardan sonra gelişen deri enfeksiyonlarında, uçuk, su çiçeği, göz muhitindeki deri iltihaplarında mutlaka kullanılmaması gereken bu krem, 5 günden çokça sürmemelisiniz. 

Bu kremin yardımcı hususları ise beyaz balmumu, vazelin, saf su, fosforik asit, heksilen glikol, propilen glikol stearat, promulgel G, titanyum dioksit, alüminyum oktenil süksinat nişastasıdır.  

M-FRO KREM NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir. lacı uygulayacağız nahiyeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak ölçüde aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili kesime yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini almayacak biçimde kapatmayınız yahut bandajlamayınız.

M-FRO KREM FİYATI NEDİR?

Bu ilacın fiyatı 10.19 TL‘den eczanelerde satılmaktadır.  

Yorum Ekle