Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hametan krem ne işe yarar? Hametan krem hanede kullanımı!  Hametan farkları

Hametan krem ne işe yarar? Hametan krem hanede kullanımı! Hametan farkları

Cilt sorunlarını gidermek için krem önerisi arayanlara milyonlarca çeşit bulunuyor. Bu eserlerden biri de Hametan krem. Sadece eczanelerde satılan Hametan krem, ilgi çektiği kadar cilde tesirleriyle de birçok kişinin favorisi haline geldi.Peki Hametan krem niye kullanılır? Hametan kremin fiyatı ne kadardır? Hametan krem cilde nasıl uygulanır? Hametan kremi ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa karşılığı sorucvp.netda!

Çok eski yıllardan itibaren eczanelerde ve hanelerimizde bulunan Hemetan iki halde satılmaktadır. Hem krem hem de pomad formda eczane raflarında nokta alan Hametanın farkları ise pomad biraz daha yağlıdır. Gelgelelim cilt bakımı için kullanmak istiyorsanız her ikisi de gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Dermatologların kimi durumlarda reçete ettiği bu krem, yıllardan beri olumlu tesirleriyle konuşuluyor. Raflarda 30 gram ve 50 gram olarak satılan Hametan, alüminyum tüp formunda satılıyor. Etken unsuru Hamamelis virginiana olan bu kremin içerisinde yaklaşık  25 gram Hamamelis virginiana bulunuyor. Birçok cilt sıkıntısını ortadan kaldırmada epeyce başarılı olan Hametan krem, iltihap giderici özelliğiyle sivilcelerden yaralara, kanama durdurmadan daha birçok düzgünleştirici özelliğe sahiptir. 

SON DEVRANLARIN EN TANINAN KREMİ MADECASSOL KREMİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ…

HAMETAN KREM NE İŞE YARAR?

Çok eski yıllardan beri elimizin altında olan Hametan krem, sadece ciltteki dertler için değil medikal bir nemlendirici arayanların da kullanabileceği kremdir. Şimdilerde içtimaî medyadan hatunların birbirine önerdiği Hametan kremin asıl gayesi yanık izleri içindir. Ancak  cilt lekeleri, sivilce izleri daha birçok lekelerin giderilmesi için kullanılabilir. Bu şekil medikal kremler katiyen kompetan tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Toplumsal medyada övülse de kremin içerisinde bulunan hususlar ciltte reaksiyona neden olabilir. Bu durumda kesinlikle bir doktora danışılarak kullanılmalıdır. Hametan ve Hametan Pomad yararları şu haldedir;

Umumide yaz aylarında yaşanan lakin ağda sonrasında da oluşan pişik tahriş üzere kızarıklara yeterli gelir. 

Büyük çıkan sivilceler sonrasında kalan izleri yok eder. 

Yara izlerinin kaybolmasını sağlar,

Kurumuş çatlamış, yıpranmış cilde bakım yapar ve onarır,

– Cilt renk tonunu eşitler,

– Yatak yaraları, açık yaralar ve ameliyat yaralarına güzel gelir,

– 1. ve 2. nokta yanıkların tedavisinde kullanılır.

HAMETAN KREM NASIL KULLANILIR?

Hametan krem kesinlikle doktora danışılarak cilde uygulanmalıdır. Kompetan doktora danışılmadığı taktirde ciltte dertler meydana gelebilir. Hametan kremi pratikten evvel kesinlikle cildinizi ya da o nahiyeyi şıkça temizleyin. Çok az parmağınızın ucuna alıp,ovalayarak sürün. Cilt emdiğinde ovalamayı bırakabilirsiniz. Üzerini kapatmanıza gerek yok.

HAMETAN KREMİN YAN TESIRLERI NELERDİR?

Piyasada bulunan sair cilt kremlerine nazaran, daha az yan tesiri bulunan bir kremdir. Cildi hassas olan insanlarda ya da içerisinde bulunan unsurlara karşı ölçüsüz hassaslığı bulunan bireylerde yan tesirler görülebilir. Bu yan tesirler ise; Deri döküntüleri, Yüz, dudaklar, lisan yada gırtlakta şişme. Bu belirtilerden rastgele biriyle karşılaştığınızda kesinlikle bilirkişi hekiminize danışmalısınız.

HAMETAN KREM FİYATI NE KADAR?

Hametan kremin Mart ayından itibaren 2020 fiyatı 11.30 TL​ ‘dir.

Yorum Ekle