Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol krem nasıl kullanılır? Madecassol kremin fiyatı

Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol krem nasıl kullanılır? Madecassol kremin fiyatı

Madecassol, sadece eczanelerde satılan ve son günlerde ismini sıkça duyduğumuz kremler arasındadır. Herkesin merak ettiği Madecassol krem hakkında bilinmeyenleri sizlerle paylaşıyoruz. Madecassol krem ne için kullanılır? Madecassol krem fiyatı nedir? Madecassol krem sahiden düzgün mi? Madecassol cilde yararları nelerdir? Öğrenmek için kesinlikle metnimize göz atmalısınız.

Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham unsuru sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları uygunlaştıran bir tesire sahip bir medikal kremdir. Bilhassa yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılan Madecassol krem, gebe bayanlar ve emziren analarında yan tesirinin bulunmaması sebebi ile mütehassıslar tarafından da kullanılması önerilen bir ilaçtır. Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz bu krem artık cilt bakımımızın bir kesimi oluyor. Bilinçsiz tasarrufun önüne geçmek için sizlere bu metnimizde Madecassol kremin tasarrufu ve ne işe yaradığı hakkında sizlerle haberlerimizi paylaşıyoruz.

Madecassol krem cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri meseleleri yok ederken münhasıran yaraların üzerindeki tesiri ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde epeyce başarılı bir eserdir. Bu kremi katiyen açık yaralarınıza uygulamamalısınız. Aksi taktirde yaralar sulanarak iltihaplanma olmasına sebep olacaktır.

MADECASSOL KREM;

Yüzeysel 1. ve 2. nokta yanıklar,

Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri,

Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi,

Yara ve yanıkların güzelleşme sürecini hızlandırır,

Tahriş olmuş cildi onarır,

Ağda sonrası,

Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması önerilen bir kremdir.

MADECASSOL KREM NASIL UYGULANIR?

Cilt lekeleri, sivilce izleri, yapısı, çatlayan hasarlı ciltler için Madecassol krem uygulamak istiyorsanız,

1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
1  Adet E vitamini Ampulü

Materyalleri bir cam kasenin içerisinde karıştırın. Karışıma hazırlarken mümkün nispeten Madecassol krem ve bepanten kremi tıpkı ölçüde hazırlayın. Hazırladığınız karışımı göz ve muhiti hariç yüzünüzde özelikle sıkıntılı kesime ve boynunuza sürebilirsiniz. Tatbik yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. 2 Haftada 1 sefer pratiğiniz kafidir.

MADECASSOL KREMİN CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Ameliyat sonrası oluşan yara, yırtılma üzere durumlarda onarıcı tesiriyle bu kremi kullanabilirsiniz.

Tevellüt sonrası göğüs ucu çatlakları için madecassol krem kullanılabilir.

Ergenlik devrine geçişte oluşan sivilcelerin tedavisinde madecassol krem sivilce tedavisinde tesirlidir.

Cilt yapınız çok kuru ise bu krem tam size nazaran, cilt yapısı ve kuru ise nemlendirmek için madecassol krem cildi nemlendirir. Lakin gün içerisinde 1 yada 2 seferden çokça tasarrufu tavsiye edilmez.

MADECASSOL KREMİN YAN TESIRLI NELERDİR?

Bilinçli ve nizamlı kullanıldığında rastgele bir yan tesiri bulunmayan bu kremi dozunda kullanmak çok kıymetlidir. Gelgelelim en kıymetli nokta açık yaraya sürüldüğünde içi su dolu kabarcıklar, ciltte tahriş çok azda olsa görülmektedir. Ölçüsüz tasarrufundan kaçınmak gereklidir. Şayet beklemediğiniz bir yan tesir gördüğünüzde kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

MADECAASOL KREMİN FİYATI NEDİR?

MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2020 Yılı fiyatı 29.06 TL ‘dir.

Yorum Ekle