Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kalmosan Losyon : Neye iyi gelir? Nasıl kullanılır? Fiyatı 2020

Kalmosan Losyon : Neye iyi gelir? Nasıl kullanılır? Fiyatı 2020

Kalmosan Losyon, koku olarak tanıdık gelen lavanta kokulu, yağsız yahut likit içerisinde antialerjik ve kaşıntı giderici hususlar içeren pembe renkli bir cilt losyonu Kalmosan kaşıntıya birebir düzgün gelen bir ilaçtır. Yalnızca eczanelerde satılan Kalmosan hakkında merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık.

Etken maddesine; Difenhidramin Hidroklorür, Kafur, Çinko oksit, Kalamin ve Gliserin olan Kalmosan losyon, böcek, sinek ısırması, arı sokması, isilik, pişik üzere olağan cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrının süreksiz olarak giderilmesi için kullanılan ilaçtır. İçerisinde bulunan bileşimler sayesinde antialerjik (antihistaminik), lokal anestezik  (bölgesel uyuşma sağlayan) ve kaşıntı giderici tesirleri bu losyon, tıpkı hengamda ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır. Eksper tabibin gözetiminde kullanılması gereken bu losyonun içerisinde bölge alan etken unsuruna rastgele bir alerjiniz var ise katiyen bilinçsiz kullanmamalısınız. Kalmosanı böcek ısırığı, iltihaplı ve sulanmış cilt yüzeyleri ve hasar görmüş deriye uygulamayınız. Her türlü pişik meselesini gayesiyle kullanılan Kalmosan, çeşitli nedenlerle ciltte oluşan tahrişleri gelir.Acılı süreçlerde ağda, lazer epilasyon, deldirme üzere durumlarda kullanabilirsiniz.

KALMOSAN LOSYON NASIL KULLANILIR?

Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir. Bilinçsiz bir formda kullanıldığında önemli sıhhat dertlerine yol açmaktadır. İlacı uygulayacağız nahiyeyi temizleyin. Kurulayıp çalkaladığınız losyondan biraz elinize dökün. ince bir tabaka halinde edilecek nahiyeye yayıp hafif hareketlerle cilde yedirin. Üzerini hava almayacak formda kapatmayın.Çocuklar ve yetişkinlerde günde 3-4 sefer uygulanabilir.

KALMOSAN LOSYON YAN TESIRLERI NELER?

Tüm ilaçlar üzere Kalmosan losyonun içeriğinde bulunan hususlara hassas olan kimselerde yan tesirler olabilir. Topikal olarak kullanılan antihistaminikler nadiren hipersensitivite reaksiyonlanna yol açabilir. Pratiğin yapıldığı ortamda egzama, kaşıntı ve enflamasyon görülebilir. Pratik sonrası fotosensitivite reaksiyonları görülebilir.

KALMOSAN LOSYON FİYATI NE KADAR?

100 ml’lik bu losyonun fiyatı 10.52 TL’den satılmaktadır.

Sağlık ve Güzellik bölümünden daha fazla ve faydalı bilgiler okuyun.

Yorum Ekle