Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Stilex krem ne için kullanılır? Stilex krem nasıl kullanılır? Stilex krem fiyatı

Stilex krem ne için kullanılır? Stilex krem nasıl kullanılır? Stilex krem fiyatı

Böcek, sivrisinek ısırıkları sonrasında oluşan kaşıntı ve kızarıklığı gidermek için eczaneden önerilen Stilex krem aslında daha birçok yarar sağladığı bulunuyor. Yalnızca eczanelerde satılan bu krem hakkında detaylı bir haber istiyorsanız haberimizde tüm ayrıntıları bulabilirsiniz.

30 gramlık alüminyum tüplerde yalnızca eczanelerde satılan Stilex kremin etken maddesi Mepiramin Maleat, Lidokain hidroklorür, Dekspantenol‘dür. Deriye sürüldüğünde bölgesel olarak iltihap, alerji ve kaşıntıyı gideren bu krem uygulanan yerde kısa müddette düzgünleşme sağlıyor. Kesik, şişmiş yahut hasar görmüş ciltlere mutlaka uygulanmaması gereken bu jel, 2 yaşından küçük çocuklarda doktora müracaattan kullanılmamalıdır. Hekim reçetesi üzerine kullanılması önerilen Stilex isimli bu jelin asıl üretici İsviçreli Vifor firmasıdır, ’de ise Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından üretimi yapılıyor. Deride oluşan güneş yanıklarının tedavisinde, isilik, ürtiker sair ismiyle kurdeşen isimli cilt problemlerinde, ciltte oluşan ağrının azaltılmasında ve külliyen giderilmesinde, sokmalarının güzelleştirilmesi sırasında tedavi hedefli kullanılabilir. 

Bu ilacın yardımcı unsurları ise karbopol 940, polisorbat(E433), trietanolamin, komplekson 3,koku verici olarak oleum odania, gözetici olarak benzalkonyüm klorür.  

STİLEX KREM NASIL KULLANILIR?

Bu kremi doktorunuz nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir.  Bunun dışında kullanacaksanız ilacı uygulayacağınız kesimin ak olmasına edin.  Parmak ucuyla tedavi edilecek ortama ince bir tabaka halinde sürün. Hafifçe ovun. Gün içerisinde birkaç defa sürülebilir. 7 günden daha uzun mühlet uygulanmamalıdır.

STİLEX KREM FİYATI NEDİR?

Eczane dışında internette satımı mümkün olmayan Stilex krem, 15.79 TL‘dir. 

STİLEX KREMİN YAN TESIRLERI

Ciltte yaygın lakin şiddetli olmayan kızarıklık ve kaşıntı, yüksek ateş, kusma, çarpıntı.  Deride hafif kızarıklık ve kaşıntı, iştah kaybı, halsizlik, yorgunluk. Bu belirtilerden rastgele birini fark ederseniz, çabucak hekiminize bildirin…

Yorum Ekle