Kampta tatil yapmayı tavsiye edermisiniz?

Soru

Bu yılki otellerin gecelik fiyatlandırmalarını duymayan yada bilmeyen yoktur, geçen yılın en az 3 katı diyebiliriz. Hal böyle olunca alternatif arayışlara yöneldik, butik oteller çok tıkış tıkış olurken 3 yıldızlı oteller rezalet şekilde oluyorlar, bungalov da kalalım derseniz orasıde entellerin tercihi olduğundan 5 yıldızlı otellerden daha uçuk fiyatlar.

Bazıları kampa gidin çadır kurun diyorlar ama ben daha evvel hiç böyle bir yaşamadım. Aranızda giden ve tecrübe eden varım? Peki aradaki farkı ciddi bir farkmı?

iremaysefirat 2 sene 2019-08-07T20:07:51+03:00 1 CVP 409 Okuma 0

CVP ( 1 )

  0
  2019-08-09T15:55:32+03:00
  Cevap düzenledi.

  Kampta Tatil

  Bizim iki defa kamp deneyimimiz oldu,

  • birincisi Silivri Semizkumlarda bulunan kamp alanı,
  • digeri Edirne Gökçetepe Tabiat Park içersinde bulunan kamp alanı.

   

  İstanbula yakın kamp alanları bunlardır.

  Semizkumlarda bir tek gece kalabilmiştik çok yoğundu ve yer yoktu ama Edirne Gökçetepe de güzel bir hafta geçirmiştik. Burada ister çadırınızı siz getirp kurun ve ona göre bir ücretlendirmesi var ister işletmenin hasır çadırlarında kalın tabiki bu durumda daha farklı bir ücretlendirmesi var ama her bütçeye uygun konaklama. Yanınızda çarşaf ve pike takımlarınızı getirmeniz yeterli, geceleri gayet serin olduğundan kalın birşeyler getirmeyi ihmal etmeyin. Araçla girişte ilk sefere mahsus bir ödeme yapıyorsunuz, araç plakanız tanımlandıktan sonra alışveriş için her giriş çıkışınızda artık ücret ödemiyorsunuz.

  aldığınız gıdaları muhafaza etmek için buzdolapları tahsis ediliyor ve bu anlamda hiç sıkıntı yaşamıyorsunuz bunun dışında uğraşmak istemiyorsanız yemekle, tesisin içersinde bulunan cafe ve restoranlarda da yiyebilirsiniz ki fiyatlandırması gayet uygun.

  Plajdaki şemsiyeler ücretsiz ama şezlong cüzi bir rakkamla günlük kiralanıyor, arzu edenler kendi sandalyelerini kullanıyor. Saroz un kendini temizleme özelliği olan bir denizi olduğundan tertemiz bir suyla buluşuyorsunuz fakat çokfazla taşlık olduğundan deniz ayakkabısı getirmeyi ihmal etmeyin.

  4 gece konaklama, yeme içme, şezlong kirası derken 4 kişilik bir aile olarak 1.200 TL bir masrafımız oldu ki bu mevsimde değil 5 yıldızlı, 3 yıldızlı bir otelde bile konaklayamassınız o fiyata. Kesinlikle deneyin şiddetle tavsiye ederim.

  En iyi cevap

Cevap Yaz