Bayramda ucuz otel nasıl bulunur?

Soru

Her bayramda en büyük sorun uygun fiyata otel bulmak çocuklarda okula başladı. Küçükken çocuklar sorun olmuyordu kafamıza göre ayarlıyorduk. Şimdi okula başladılar ve artık vakti otel aramamız gerekiyor. Tabi erken rezervasyon falan diyeceksiniz ama maddi durum otel için olmuyor. Uygun fiyata bayramda otel sırrı falan var mıdır?

Trumpsta 3 sene 2019-10-22T01:52:07+03:00 1 CVP 408 Okuma avend 0

CVP ( 1 )

  0
  2019-10-22T02:39:17+03:00

  Ucuz tatil yerleri nerede? Ucuz tatil mekan önerileri
  Bayram tatilini düşündüğünüzde otel konaklamasının yanı sıra ulaşım, yemek masrafları, muhit gezileri, ören tarafı giriş fiyatları üzere bir güruh harcama kalemi önümüze çıkar. Ulaşım ve yemek ecirlerini, plaj ya da müze üzere ören noktası bilet ecirlerini vb. ayırdıktan sonra, bütçede en ziyade alanı konaklama ölçüsü doldurur. Tatil için ayırdığınız bütçenizin büyük bir kısmını kapsayan otel konaklamasını nasıl daha ucuza getirebileceğinize dair pratik malumatlar içeren listeyi Neredekal.com editörleri sizler için hazırladı. Buradaki prosedürlerle otel konaklamanızı ucuza getirerek, bayram periyodunda cebinizi yakmadan tatil yapabilirsiniz.

  1- Öncelikle tatilinizi nerede geçirmek istediğinize karar verin
  Destinasyon seçimi tatil bütçesini ayarlarken birinci evvel karar verilmesi gereken şeydir. Zira Antalya üzere hem deniz kenarı, hem de tarihi dolu bir kente gidiyorsanız, tatil bütçenizin içine ören konumlarının giriş fiyatlarını, plaj ecirlerini ve bu yanlarda ekstra yapabileceğiniz yiyecek ve içecek harcamalarını da masraflarınızın arasına eklemeniz gerekir. Bu sebeple, böylesi bir destinasyon seçtiyseniz masrafınızı azaltmak için müze kart alabilir ve konaklama içine yemeklerin de dahil olduğu bir seçeneği değerlendirebilirsiniz.
  2 – Meta Search sitelerinden otel araştırmasına başlayın
  Diyelim ki Antalya üzere deniz kenarı bir yana gitmeye karar verdiniz. Türkiye’de onbinlerle tabir edilen sayıdaki otel arasından size en münasebetli tesisi bulabilir, tefsirlerini okuyup gerçek karar verebilirsiniz. Otelleri artan fiyata nazaran sıralayarak en ucuz konaklama fiyatından en pahalı konaklama fiyatına nazaran oteller önünüze sıralanacaktır. Örneğin, bir Meta Search sitesi olan Neredekal.com’un Antalya sahifesine girdiğinizde yerdeki tüm oteller önünüze gelecektir, seçeceğiniz tıpkı oteli en ucuza hangi tıp operatörü veriyor yahut direkt otelden almak mı yararlı siteden anında öğrenebilirsiniz. Meta Search sitesi içindeki tarafsız tahlilleri okuyarak, seçeceğiniz otelin yüksek puanlı ve olumlu tefsirleri olmasını da dikkate almalısınız.
  3 – Otellerin gecelik konaklama fiyatlarını karşılaştırın
  Meta Search siteleri sayesinde, önünüzde fiyatı en düşükten, en pahalıya sıralanmış tesislerden konaklama zevkinize nazaran başka filtreleri de işaretleyerek biraz daha eleme yapabilirsiniz. Mesela; küçük evladınız varsa “çocuk dostu” bir “otel” seçip içinde evlat havuzu, oyun odası, oyun ablası üzere ekstra seçenekleri işaretleyerek listenizi, tercihlerinize daha münasebetli bir hale getirebilirsiniz. Sonrasında Antalya’da hem evlat dostu olan oteller, hem de düşük fiyattan yüksek fiyata bir sıralama önünüze çıkar. Buradan da beğendiğiniz birkaç tesisin sahifesine girerek, öbür operatörlerde gecelik ne kadar fiyata sahip olduğunu karşılaştırabilirsiniz.
  4- Oteli arayarak hem teyit alın hem de pazarlık yapın
  Tüm bu filtrelerle ve kıyaslamalarla konaklamaya karar verdiğinizde Meta Search siteleri içinde tesisleri fiyatsız arayabileceğiniz numaraları da bulunur. Aramak istemezseniz de otelei tekrar tıpkı siteden bildiri atabilirsiniz. Tesisi ararsanız, hem konaklama istediğiniz tarihlerde tesisin müsaitlik durumunu öğrenebilir, hem de pazarlık sünnettir deyip sıkı bir pazarlığa girişebilirsiniz.
  5 – Ne kadar erken karar verirseniz o kadar düzgün
  Erken rezervasyonların avantajlarını herkes bilir. Bu yüzden otel rezervasyonunuzu ne kadar erken yaparsanız o kadar uygun. Erken rezervasyonun daha ekonomik olmasının yanında tatile gitmeden tatil borcunuzun bitmesi üzere de bir avantajı olmaktadır.
  6 – Bir de son dakikacılara şahsi teklif sunan otellere bakın
  Şayet ki erken rezervasyon yapmadınız tatile son dakika gitmeye karar verdiniz ve önünüzde yalnızca 2 ya da 3 hafta üzere kısa bir mühlet kaldıysa, biraz ivedi edin ve yukarıda saydığımız unsurları uygulayarak sizin istediğiniz tarihlerde boşluğu olan tesislerle muhabereye geçip bir iki gün bir otelde, bir iki gün diğer bir otelde konaklamak kaydıyla rezervasyonlarınızı yaptırın. Buna alternatif olarak Lastminute.com üzere internet siteleri var ki, bu siteler son dakika otel teklifleri sunan internet siteleridir. Son dakikacılar için kalan tek tük odalarına bazen alışılagelmiş konaklama fiyatından daha ekonomik fiyatlar sunabilmektedirler. Böylelikle her şey dahil ya da 5 yıldızlı otellerde olağan fiyattan çok daha aşağıya konaklama yapabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu bir risk. Zira bu sistemde siz satın sahaya kadar otelin ismi gözükmemektedir ve satın aldığınız otelin iptalini gerçekleştiremeyebilirsiniz.

  En iyi cevap

Cevap Yaz