Metropol İstanbul A Blok Plaza 1+0 Ofis Yatırımlık Mantıklı mı?

Soru

Sizce Metropol istanbul Ataşehir de bulunan en büyük plazadan Ofis almak mantıklı mı? Araştırmaya gittim ve emlakçıdan fiyat istedim. 1+0 Ofis dairesinin  fiyatı 500 bin tl. Kira getirisi ise 1500-2000 arası değişiyor. Bu arada süper lüks bir ofis. Sizce burdan ofis almak mantıklı mı?

Uzman 3 hafta önce 5 CVP 45 Okuma acemi 3

CVP ( 5 )

  1. Ataşehiri ben iyi biliyorum. Geleceği olan bir yer 1+0 ofis için 500bin tl vermek yinede bana mantıklı gelmiyor. 1 tane odası var ya ve fiyata bak. Angulara katılıyorum.

  2. Cevap için teşekkür ederim peki kendime alıp kendim kullansamda mı mantıksız? Yani ofis alarak kendim iş yapsam.

    • o kadar para ile ayrı bir iş kurarak bir sürü iş yapabilirsin. Kesinlikle değmez. Metropol İstanbul Ataşehir gibi bir yerde Aidatı Yüksektir. Sana sürekli masraf çıkartırlar. Emin ol oradaki mal sahipleri bile memnun değildir. Yani tabi senin kararın ama ben öyle birşey yapmazdım…

  3. Bence covid-19 gibi bir bela varken 500.000 tl bir ofis için yatırmak çok saçma. Pandemi günü herkesin nakite ihtiyacı var ve nakit çok değerli! O yüzden bence alma derim. Ayrı olarak 500.000 tl yatırıp kiracıdan 1500-2000 tl arası kira alman senin hiç ama hiç işine yaramaz. Sana tavsiyem altına yatırım yap.

    En iyi cevap
    • Birde aklıma şu geldi. Ataşehir finans merkezi olacak diyelim. Sen o kadar vakit bekleyebilecek misin? Yok ya bana çok mantısız geliyor, ben metropol istanbul plazayı biliyorum, sakın o kadar parayı oraya yatırma! Değmez

Cevap Yaz