Aç karnına su içmek faydalı mıdır?

Soru

ya ben sağlığıma biraz daha dikkat etmek istiyorum. Acaba bol su içmek veya aç karnına su içmek mıdır? Yani sabahları mesela kalkıp aç karınına su içmek faydalı mıdır?

CVP ( 1 )

  0
  2020-01-29T00:14:27+03:00

  Bol su içmenin vücut için yararları hepimizin malumu. Yeteri ölçüde su içilmesi sıhhatimiz için epey değerli. Aç karna bir bardak su içtiğinizde ise vücudunuzda biriken toksinlerden kurtulabilirsiniz. Sabah uyanır uyanmaz su içmenin yararlarını sizler için sıraladık. İşte aç karna su içmenin yararları!
  Metabolizmayı çalıştırır
  Uyandıktan sonra bir bardak su içmek kilo vermenin en güzel yollarından biri. Su içerek metabolizma suratınızı % 24 artırabilirsiniz. Bu durum tıpkı vakitte vücudun besinlerin emilimini kolaylaştırır. Sabahları su içmek size doğal bir kuvvet sağlar.
  Kilo vermeye yardımcı olur 
  Sabahları su içtiğinizde, tüm toksinler muaf kalır ve sindirim sisteminiz gelişir. Bu sayede daha az aç hissedersiniz. Şiddetli yeme isteğiniz azalır ve kilo verme süreciniz kolaylaşır.
  Toksinlerden kurtulmanızı sağlar
  Siz uyurken vücudunuz kendini onarır, kuvvet takviyesi yapar ve hormonları istikrarlar. Uyandıktan sonra likit almanız vücudunuzda dışarı atılmayı bekleyen toksinlerin atılmasına yarar. 
  Böbrek taşlarını ve mesane enfeksiyonlarını önler 
  Aç karnına su içmek böbrekte taşlara yol açan asitleri yok eder. Başkaca toksinlerin neden olduğu çeşitli mesane enfeksiyonlarından da korur.
  Bağışıklık sistemini güçlendirir 
  Güçlü bir bağışıklık sistemi demek illetlerden korunmak demek. Bu nedenle aç karna su için ve gün içerisinde de su içmeyi ihmal etmeyin.
  Mide dertlerine yeterli gelir 
  Hazımsızlığa, midede artan asitler neden olur. Aç karnına içtiğiniz su asiti aşağı gerçek iterek midenizde oluşabilecek meselenin önüne makbul.
  Saçları güzelleştirir 
  Su, saç teli tartısının neredeyse dörtte birini oluşturur. Bol ölçüde içilen su, saçı içten besler. Gayrikâfi su alımıysa kırılgan ve ince saç tellerine neden olabilir. Parlak ve sağlıklı saçlar için her gün su içmelisiniz.
  Cilde parlaklık verir
  Araştırmalar, aç karna su içmenin kan akışını artırdığı ve cildi daha parıltılı hale getirdiği ortaya koymuştur. Gün boyunca su içmek vücudunuzun toksin bırakması mealine gelir, bu da cildinizin parlak gözükmesine ek sağlar. Tıpkı devranda cildin esnekliğini de artırarak kırışıklıkları önler.
  Mesela Kuru Üzüm Suyu içmek hakkındaki yazıyıda burdan okuyabilirsiniz. tıkla

  En iyi cevap

Cevap Yaz