Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Zuckerberg, En Büyük Sorunu Açıkladı!

Zuckerberg, En Büyük Sorunu Açıkladı!

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, kısa vade evvel yapılan bir tartışma içtiması sırasında bulut bilişim masraflarının neden çok pahalı olduğunu sorguladı. Başkan, mahsusen Amazon’un bulut bilişim hizmeti AWS‘den bahsederken, Jeff Bozos ile bu sorunu tartışmanın artık vakti gelmiş olabileceğini söyledi.

2015 yılında Zuckerberg ve eşi Pricilla Chan, kurdukları Chan Zuckerberg Initiative (CZI) ve Chan Zuckerberg Biohub, teknolojiyi sıhhat, toplumsal ve ilmî araştırmaları ilerletmek için geliştirme emelini taşıyor. Facebook üzerinde Zuckerberg tarafından yönetilen bir canlı görüşmede merkezinin ortak yöneticileri Dr. Joseph DeRisi ve Dr. Stephen Quake, ilmî gelişmenin umumiyetle bulut bilişim hizmetlerinin masrafları hasebiyle gecikme yaşadığını söylemişlerdi. Zuckerberg de Biohub’ın içtimalarında yüksek AWS faturasının ekseriyetle bir görüşme konusu olduğunu açıkladı; şu anda bilhassa sıhhat sahasında gelişmelerinin en problemli noktalarının laboratuvar testleri yahut deneyleri değil, bilişim ve olgu tarafındaki masrafların yüksekliği olduğunu belirtti.

Biohub Facebook’tan milyarlarca dolarlık destek alıyor olabilir fakat LinkedIn ortak kurucusu Reid Hoffman de büyük destekçilerin arasında konum alıyor. Gelgelelim yerküre umumunda öteki pek çok tertip ve laboratuvarı menşe konusunda bu kadar şanslı değil ve Dr. Quake, bulut bilişim hizmetlerinin yüksek masrafının çoğunlukla aşılamaz bir mani olduğunu söylemekte.

Yorum Ekle