Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Keenetic Extra DSL  incelemesi  Keenetic Extra DSL İnceleme

Keenetic Extra DSL incelemesi Keenetic Extra DSL İnceleme

  • Şık tasarım
  • 4 adet yüksek çekim gücüne sahip anten
  • 5GHz desteği
  • Kolay suram
  • Misafir ağ için limitleme konusunda daha detaylı ayarlara sahip olabilirdi
Özetle

Sonuç olarak, yapmış olduğum testler sonucunda aldığımız yüksek performans ile bu modemden epeyce mutlu kaldığımızı söyleyebiliriz. 4 yüksek çekim gücüne sahip anteni, 5GHz desteği, kolay konseyimi ve şık dizaynıyla da rahatlıkla tercih edilebilir. Cihazın fiyatı ise 580 TL dolaylarında.

Ağ konusunda tesirli tahlil olan Keenetic Extra DSL’i inceledik.

Mahsusen devletimizde “modem” denildiği vakit akla gelen markaların sayısı sonlu. Böylesine domine edilmiş bir pazar olmasına rağmen yepisyeni bir marka olan Keenetic, ağ tahlilleri için memleketimiz pazarına giriş yapıyor.

Daha kutusunu alır almaz gözümüze çarpan “Fark yaratan kablosuz kapsama” vaadi ile heyecanlandığımızı söyleyebiliriz. Çünkü birçoğumuzun muzdarip olduğu hususlardan biri kablosuz temasın gereğince düzgün çekmiyor oluşu. Mahsusen de birkaç yan odaya gittiğimizde tek çubuk çeken ve hudut bunalımlarına neden olabilen bu mesele, Keenetic Extra DSL marka modemin üzerinde bulunan ve ekstra güçlendirilmiş dört anteni ile bizlere daha uygun bir kablosuz temas sunmayı hedefliyor ve yaptığım testler sonucunda da bunu başarmış üzere görünüyor. Bu mevzuda başarılı olmasının bir vesair nedeni de 2.4GHz‘lik frekans bandının yanısıra 5GHz‘i de destekliyor oluşu. Her ne kadar memleketimizdeki internet suratlarının gereğince yüksek olmaması burada birçok kullanıcı için pek bir fark yaratmayacak olsa da yüksek internet suratına sahip kullanıcıların daha süratli ve sıkıntısız bir internet deneyimi yaşayabilecekleri bir gerçek.

Bu modem ile misafir bir ağ tanımlayarak, konutunuza ya da iş yanınıza gelenlere bu ağ üzerinden internet dağıtabiliyor ve bu sayede misafir ağını kullanan şahısların internet suratlarını limitleyebiliyoruz. Gelgelelim bu noktada modemin bir eksisi bulunuyor ki o da internet suratını limitlerken hem download hem upload suratını tek bir sürate sabitleyebiliyor oluşumuz. Yani download’u 10 mbit’e sabitlediysek upload da 10 mbit’e sabitlenmiş oluyor. Malum, memleketimizde upload suratları ile download suratları arasında adeta bir uçurum var ve  her ikisini başka münferit limitleyebiliyor olmayı tercih ederdik.

Modemin, App Store ve Google Play‘den indirebileceğiniz bir de pratiği bulunuyor. Bu tatbik sayesinde hangi cihazların modeme bağlı olduklarını, ne kadar data kullandıkları üzere haberlere de erişebiliyorsunuz.

Keenetic Extra DSL Teknik Özellikleri
Eser Modeli Keenetic Extra DSL
Eser Çeşidi ADSL Modem
CHIP Online Notu 90
Üretici Keenetic

Satın Al

Yorum Ekle