Mutfak Tezgahı nasıl seçilir? 2020 Fiyat ve model tavsiyesi

Soru

Merhaba, mutfağımızda komple yenilik yapıyoruz ve dolapları yerleri değiştirdik hâla çalışmalar devam ediyor. Şimdi mutfak tezgahı seçmek istiyorum ama çok güzel modeller var ama aralarında bir karar veremedim.

Mutfak Tezgahı Nasıl Seçilir?

Şimdi derdim şu, model tavsiyesi alabilirim o ayrı bir konu ama asıl önemlisi nasıl bir tezgah seçmem gerekir? yani malzemesi ne olmalı veya en kullanışlısı hangisi mesela kullanıpta bu tezgahın şusundan pişman oldum diyenler ve tecrübe sahibiler ederse sevinirim.

Bu arada Mutfak Tezgahı 2020 fiyatları hakkında bilgisi olan varsada sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim…

aylinnkaraa 1 sene önce 11 CVP 444 Okuma 3

CVP ( 11 )

 1. selamlar, öncelikle yeni mutfağınız hayırlı olsun. Şimdi ben geçen seneden tecrübe edinmiştim fazla anlamam ama mutfağımız mükemmel olmuştu.

  Bence ilk düşünmeniz gereken şey şu. Mutfağım büyük mü küçü mü? Mutfak karanlıkmı veya iyi ışık alıyor mu? diye işin başında düşünmek gerekiyor. Çünkü bu tür etkenler mutfağınıza seçeceğiniz renk ve malzemesi konusunda sizlere yön verir.

  Mesela benim mutfağım ufaktı ve çok fazla ışık almıyordu. Mutfak dolaplarını Bembeyaz yaptırdım mutfak tezgahı renginide sütlü kahve rengini seçmiştik. Çünkü daha açık renkler daha fazla aydınlık verir. Mesela ben mutfağımda 1 santimin bile hesabını yaparak yaptırdım Örn.: Mutfak tezgahında ki süpürgeliği (üstte duvar ile tezgah arasına koyulan) normal stantartlarda 2 santimdir. Çok kaba duruyor. Sordum ve onu 1 cm yaptırdım ve gerçekten çok güzel ve kibar durdu önüne su akmasın diyede koyuyorlar ama onu koydurtmadım ve oda süper oldu!

  Tezgahların kullanım biçimi veya kötüsü iyisi diye birşey yok. Tezgaha yeterki aşırı sıcak birşey koymayın çünkü leke yapar!

  Mutfak Tezgahı Çeşitleri;

  • Mermer
  • Granit
  • Çimstone

  bunlar vardır piyasada hepsini alabilirsiniz ama çimstone renkleri ve desenleri çok daha güzeldir. kesinlikle tercih edebilirsiniz.

  Önemli tavsiye!

  Mutfak tezgahını seçerken mutfağınızın dolaplarının rengine yakın olsun. Örnek vermek gerekirse Beyaz mutfak dolaplarınız varsa beyaz yakın renkleri seçin. Mesela açık sütlü kahve rengi olabilir. veya açık gri olabilir artık tercih nasıl olursa ama aşırı renkli yaparsanız siyah veya kırmızı gibi çok sırıtır! Ama mesela ahşap deseneli mutfak tezgahları var onlar direk ahşap gibi olduğu için sırıtmaz hatta daha güzelde durur.

  Mutfak tezgahı 2020 fiyatı

  geçen sene 2.500 tl yaptırmıştım. Bu senede en fazla 3000 tl dir. Diye tahmin ediyorum.

  Tabiki bunlar benim şahsi düşüncem inşallah verdiğim fikir işinize yarar.

  En iyi cevap
 2. uzmanın verdiği cevap ile mutfak yaptırasım geldi. teşekkür ederiz buralarda böyle cevap verecek arkadaşlar olması beni çok mutlu ediyor. Herkes ciddi bir şekilde cevap veripp yardımcı olmaya çalışıyor. İşte bu SoruCVP kalitesi burdan belli çünkü kimse bilgi saklamıyor. Keşke bu kişileri sorucvp ayrı olarak yer ayırtsa.

 3. Uzman arkadaşım vallahi döktürmüşsün eline sağlık cevabın için.

 4. Mutfak Tezgahı için bu kadar detay yazmışsın teşekkürler

 5. teşekkürler uzman bende ufaktan bir fikir vereceğim asılında fikir değilde yani uzman belirtmiş. Ailemde 3 yıl önce mutfak tezgahı yaptırmıştı ve çimstone mutfak tezgahı almışlarda çokta güzel duruyor ve sorunsuz kullandık bugüne kadar.

 6. Sayın Kullanıcımız Uzman; yardımcı olduğunuz için SoruCVP ailesi olarak teşekkür ederiz. Hesabınıza 100 puan ödül eklenmiştir.

  Teşekkür eder sevgilerimizi sunarız,

  SoruCVP

 7. Alacağınız yerden sizlere tezgah taşlarının örnekleri gösterirler ona göre seçim yapabilirsiniz.

 8. Mutfak Tezgahı Fiyatı için Google’dan araştırın derim. Malzeme aynı ise zaten sorun yoktur. Uygun olanı seçin ama tabi işçilikte önemli onada dikkat edin derim

Cevap Yaz