Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Yüzüklerin Efendisi’nin Acı Kaybı!

Yüzüklerin Efendisi’nin Acı Kaybı!

J.R.R. Tolkien‘in en büyük oğlu ve kalan tek mirasçısı Christopher Tolkien, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. The Silmarillion ve The History of Middle-earth üzere yapıtlarının yayıncısı olan Christopher Tolkien,  yaşında hayata gözlerini yumdu. Christopher Tolkien için, toplumsal medya hesabında “O, Orta Yerküre’nin birinci blgesiydi. Namárië!” tabirleri kullanıldı. Namárië, J.R.R. Tolkien’in yarattığı Orta Yerküre Elfçesinde “Selam ve Elveda” mealine gelen bir sözcük.

Leeds, İngiltere’de yerküreye gelen Christopher Tolkien, Silmarillon’u 1977 yılında yayınlandı. Christopher Tolkien pederinden kalan son eser ” Fall Of Gondolin” isimli imalatı ise 2018 yılında piyasaya sürmüştü.

Tolkien hayranlarının yerküre çapındaki önderi Shaun Gunner, “Bir Titan’ı, bir efsaneyi, bir abideyi kaybettik. Çalışmaların, baban üzere mükemmeldi. Sensiz Yüzüklerin Efendisi’nin efsanevi geçmişi The Silmarillion’u tanıyamaz, epik geçmiş hakkında haber sahibi olamazdık. Seni çok özleyeceğiz. Lord of The Rings ve Hobbit üçlemelerinden bile serinin hayranıydık. Sinemaları bir kenara bırakın, süper kitaplara karşı muazzam bir sevgi duymaya devam edeceğiz. Mucizevi cihanın 2. çağının her anında Chris’i hatırlayacağız.” sözlerini kullandı.

Bu arada, Christopher Tolkien imalatın haklarını elinde tutuyordu. Binaenaleyh Lord Of The Rings’in geleceği şu an için ziyadesiyle karmaşıklaştı diyebiliriz.

Yorum Ekle