Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Cyberpunk 2077’den Makûs Haber Geldi!

Cyberpunk 2077’den Makûs Haber Geldi!

CD Projekt’in sci-fi RPG (-kurgu rol yapma) oyunu Cyberpunk 2077 yeni bir erteleme yaşadı; orjinal Nisan yayım tarihinden 17 Eylül 2020 yayım tarihine ertelendi. CD Projekt oyunun tamamlandığını, gelgelelim son eseri mümkün olan en yeterli biçimde sunmak için daha ziyade çalışmanın ve oyun testinin yapılması gerektiğini söylüyor.

Geliştirici/yayımcı bu ertelemeyi Twitter üzerinde duyururken, “Cyberpunk 2077’nin bu nesil için en üst başarımız olmasını istiyoruz ve yayımı ertelemek, oyunu kusursuz yapmak için muhtaçlığımız olan kıymetli ayları sunacak” cümlesini kurdu. Açıklamanın devamında da yeni Eylül yayım tarihi yaklaşırken mevzu hakkında daha sık güncelleme bekleyebileceğimiz söyleniyor.

Sonunda Cyberpunk 2077, Marvel’s Avengers ve Final Fantasy 7 Remake‘in ardından geçtiğimiz hafta yaşanan üçüncü büyük erteleme oldu.

Bu oyunların ertelenmelerinin ardındaki sebep ise büsbütün birebir: Oyunun mümkün olduğu kadar güzel olması için gereken ek gayretler.

Cyberpunk 2077‘nin bir farklı gecikme için mümkün bir aday olması her vakit laf konusuydu. Oyunun her bir kamusal gösterimi muazzam aşamada bir maksadı içeriyordu ve her bir kısım için çok sayıda yol ve keşfedilecek çok sayıda alan bulunuyordu. CD Projekt’in en son oyunu Witcher 3‘ün yayımının üzerinden beş yıl geçtiği ve oyuncuların hala bu oyunu konuştuğu düşünülürse, yeni oyunun da en azından bu muvaffakiyete – ve velev daha üstüne – ulaşmasının istenmesi şaşırtıcı değil.

Yapılan Twitter açıklamasındaki ilgi cazibeli bir vesair nokta ise “bu nesil için en üst muvaffakiyet” sözleri oluyor. CD Projekt Red, daha evvel yaptığı açıklamalarda oyunun yayım anında yeni nesil konsollarda bulunmayacağını söylemişti.

Yorum Ekle