Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
YouTube’un Yasağı, Oyunlar İçin Gevşiyor!

YouTube’un Yasağı, Oyunlar İçin Gevşiyor!

YouTube, şiddet içeren oyunlar için yaptığı değişikliği bugün duyurdu. Buna nazaran oyunlarda canlandırılan şiddet, TV serileri ve filmlerdekiyle tıpkı halde ele alınacak.

Bu değişiklikten evvel oyunlardaki şiddet, görüntüye yaş kısıtlaması getirilmesine neden oluyordu. Artık bu kısıtlama kaldırıldığından senaryo gereği şiddet, YouTube tarafından onaylanabilecek. Burada bir istisna, oyunun kendisinin şiddete odaklanması ve oyunun şiddetli kademede şiddet içermesi. Yani her şiddet içerikli oyunun yaş kısıtlaması olmaksızın onaylanma garantisi bulunmuyor.

Starting today, scripted or simulated violence in medya games will be treated the same as violence in other scripted content like movies & TV.

This means future gaming uploads w/ scripted or simulated violence may get approved instead of age-restricted › https://t.co/N2tJf3ersR https://t.co/W0jB8pr8ax

— TeamYouTube (@TeamYouTube) 2 Aralık 2019

YouTube’un altını çizdiği bir nokta, oyunlardaki şiddete yönelik kısıtlamaların azaltılmasına karşın “izleyicileri yerküredeki şiddete karşı himayeye yönelik yüksek çıtanın” bölgesinde duracağı. Değişikliklerin YouTube’a reklam verenlerin uyması gereken kurallarda değişiklik yapmadığını belirtmekte de yarar var. Bu kurallara nazaran şiddet içeriği, reklam için mütenasip değil.

Son olarak YouTube’un şiddet içeren medyalara karşı katı tavrını sürdürdüğünü hatırlatalım. Firma geçen sene bu cins içerik yükleyenlere karşı yeni cezalarını açıklamıştı.

Yorum Ekle