Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Witcher’ı Takip Ederek TV’ye Geçmesi Gereken 4 Oyun!

Witcher’ı Takip Ederek TV’ye Geçmesi Gereken 4 Oyun!

Netflix yepyeni serisi Witcher’ın yerküre çapında büyük muvaffakiyet ettiği bir sır değil. Milyonlarca izleyici tarafından takip edilen -TV uyarlaması, otoritelerden de yüksek notlar aldı. O denli ki The Witcher’ın 2. döneminin çekimlerine şimdiden başlandı. Rivia’lı Geralt’ın geri döneceği artık kesin.

TV serisi; oyunlardan pek çok öge barındırsa da, öyküsel mealde kitap serisini temel aldı. Başarılı Polonyalı müellif Andrzej Spakowski’nin tekraren defa New York Times Best Seller listesine giren Witcher kitapları inanılmaz senaryolara ve karakter derinliklerine sahip.

The Witcher’ın başarısı, öbür kimi oyunların da, Netflix tarafından beyaz cama taşınacağı söylentilerini doğuruyor. Pekala fakat hangi oyunlar, bunu hakikaten hak ediyor?İşte bizim seçimimizle, Netflix atmosferi ile en düzgün biçimde örtüşecek 4 oyun…

Bloodborne

Netflix’in devir hengam karanlıklaşan atmosferine ve +18 alışkanlığına en çok uyan oyunlardan biri BloodBorne… Dark Souls’un yapımcıları tarafından geliştirilen Bloodborne, müdavimlerine ölçüsüz zorluklar yaşattı. Birçok oyunda son seviyede önümüze çıkan canavarlar, daha birinci kısımda başımıza bela oldu. Bloodborne, cehennemsi ve karanlık bir alternatif Victoria periyodunu yansıtıyor.

Mirror’s Edge

2009 yılında piyasaya sürülen Mirror’s Edge, distopik gelecek-aksiyon-gerilim ögelerini tek potada eritmeyi başardı. Gerek karakterlerin, gerekse mimarisinin dokusu beyaz cama uyarlanmayı kolaylaştıracaktır.

Last of Us

Beyaz cama uyarlanabilecek en âlâ oyunlardan biri… Mükemmel kurgusu, zombi kıyameti sonrası bolca tansiyon ve endişe dolu senaryosu; onu Netflix üzere bir platform için eşssiz kılıyor. Aslında Sony, oyunun sinemasının çekileceğini birkaç yıl evvel açıklamıştı. Ne var ki direktörler ve yapımcılar arasında önemli problemler yaşandı ve girişim rafa kaldırıldı. Netflix için biçilmiş kaftan ve 2020 yılının 2. yarısında serinin 2. oyunu önümüze çıkacak.

Metro 2033

Yeniden ve yine kıyamet sonrası bir senaryo ile karşı karşıyayız. Bu sefer Rusya’da bir felaket senaryosu mevcut. Imalat, birtakım stüdyolar tarafından uzun metrajlı animasyon olarak denendi lakin istenen muvaffakiyetleri elde edemedi. Mahsusen kesişen senaryolar açısından Netflix, Metro 2033’de çok izlenen bir girişim elde edebilir. 

Yorum Ekle