Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Corona Virüsü Apple’ı da Vurdu!

Corona Virüsü Apple’ı da Vurdu!

Yerküreyi kasıp kavurmaya başlayan ölümcül Corona virüsü, Apple’ın mağazalarını da etkiledi. CEO Tim Cook, Çin’in Wuhan kesimindeki sağlayıcılarının bulunduğunu söyledi ve buradan gelen bileşenler için alternatif kaynaklarını kullanacaklarını belirtti.

Cook, “” da vurguladı. Cook’a nazaran tam olarak bilinmeyen bir ayrıntı, Corona virüsünün Çin’in öbür nahiyelerindeki sağlayıcıları nasıl etkileyeceği. Cook, Çin hükümetinin yeni yıl tatilini ocak ayının sonundan 10 Şubat’a kadar uzattığını da söyledi.

Başkan, analistlerle gelirler hakkında konuştuğu içtimada “ gelişmekte ve hala birçok olgu noktası topluyor, (durumu) çok yakından izliyoruz” dedi. Firma, geçen hafta itibariyle çalışanlarının virüsten etkilenen ortamlara yolculuk yapmasını “kritik iş durumları” ile kısıtlamıştı.

Apple, Corona virüsü nedeniyle Çin’de bir mağazasını da kapatmış durumda. Bunun yanında Cook’a nazaran Apple’ın “birkaç” perakende ortağı da mağazalarını kapattılar. Açık kalan mağazaların birçoklarının ise çalışma saatlerinin kısaltıldığı belirtiliyor. Cook, Corona virüsünün gelişimini yakından izlediklerini, salgını durdurmaya çalışan kümelere bağışta bulunduklarını söylüyor.

Çin, son birkaç senede Apple’ın en kıymetli piyasalarından biri haline geldi. Çin, 2015’te ABD’yi geçerek Apple’ın en büyük iPhone pazarına dönüşmüştü.

Yorum Ekle