Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Huawei İçin “Kısıtlı İzin” Çıktı!

Huawei İçin “Kısıtlı İzin” Çıktı!

Birleşik Krallık hükümeti, telekom firmalarının 5G ağlarında Huawei donanımını kullanmaya devam edebileceklerini gelgelelim kısıtlama uygulanacağını duyurdu. Hükümet, direkler de dahil olmak üzere bir ağın yalnızca %35’inin Huawei tarafından tedarik edilebileceğini söyledi. Dahası, Huawei donanımının askeri üs yakınlarında yahut nükleer ortamlarda kullanılmasına müsaade verilmeyecek.

Huawei’nin BK başkanı Victor Zhang, hükümetin bu kararından şad olduklarını ve bu karar ile BK için yerküre önderi teknolojinin kapıları açılırken rekabetçi bir piyasanın da garantilendiğini söyledi.

Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı’nın (DCMS) söylediğine nazaran şu anda tedarik zincirini çeşitlendirmek için “hırslı bir strateji” belirleniyor. Bu plan ile bir arada hükümet, şimdi BK’de çalışmayan satıcıları çekmeyi ümit ederken, için sonları aşağı çeken ve firmalar arası çalışmayı kolaylaştıran açık standartların tasarrufunu da teşvik etmeyi planlıyor.

DCMS, bu kararın BK’nin 5G ağlarında güvenliği ve dayanıklılığı önemli bir halde arttıracağını söyledi. İncelemenin tamamlanması ile bir arada Ulusal Siber Güvenlik de BK telekomları için yeni gereksinimlere uyma tavsiyesinde bulundu.

Yorum Ekle