Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 7 “Ölüyor” lakin “O” Ölmeyecek!

Windows 7 “Ölüyor” lakin “O” Ölmeyecek!

Windows 7 destek müddetinin sonuna 14 2020‘de ulaşacak olsa da, işletim sisteminin antivirüsü olan Microsoft Security Essentials (MSE) pratiği güncelleme almaya devam edecek.

Microsoft’un bu hamlesi, kendi söylediklerine aksi düşüyor zira firma, Windows 7’ye ilişkin yenilenmiş Uzatılmış Güvenlik Güncellemeleri Sıkça Sorulan Sorular sahifesinde şunları yazmıştı: “Windows 7’li bilgisayarınız, 14 2020’den itibaren MSE korunmayacaktır. MSE, Windows 7’ye kişiseldir ve destek olarak tıpkı hayat döngüsü tarihlerine sahiptir.

Dokümanlarda taraf alan bu açıklama, MSE’nin destek vadesinin Windows 7 ile birebir anda biteceğini açıkça söylüyor. Lakin görünüşe nazaran Microsoft, bir nedenden dolay fikrini değiştirdi. Microsoft Topluluk Forumları’nda düzenlenen bir LAKIN (bana her şeyi sor) oturumunda verilen bir yanıtta yazılım devi, MSE’nin 14 Ocak’tan itibaren imza güncellemeleri alacağını söyledi. Bununla birlikte Microsoft yetkilisi, MSE’nin platform güncellemesi almayacağının altını çizdi.

Bu açıklama Microsoft’un SSS evraklarıyla çelişse de, Windows 7 kullanıcıları durumdan şikayetçi olmayacak. Yani Windows 7’li PC’ler, 14 Ocak’tan itibaren bir anda yeni virüslere açık hale gelmeyecekler. Ama buna karşın desteklenmeyen bir işletim sistemini kullanmanın yeterli bir fikir olmadığını kıymetle belirtelim. Bu yüzden süratle Windows 10’a yahut bir Linux dağıtımına geçmenizde büyük yarar var.

Yorum Ekle