Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Facebook, PlayGiga ile Oyun Akışı İşine Giriyor

Facebook, PlayGiga ile Oyun Akışı İşine Giriyor

Facebook‘un ve Farmvile‘ın şahlandığı periyotlarda Facebook gelen kutusunuz, tarlanıza bakmanız için ihtarlarla doluyordu. Çevre dev, tarayıcı oyunlarının bu altın çağını yeni satın aldığı PlayGiga ile yine yakalamak istiyor.

Bulut oyun şirketi PlayGiga, Facebook’un Google Stadia, Nvidia GeForce Now üzere isimlerle giderek kalabalık hale gelen meydanda kendini göstermesini sağlayabilir. Facebook, satın almanın ayrıntılarını şimdi resmi olarak paylaşmasa da, finans yayını Cinco Dias’a nazaran çevre dev 70 milyon Euro’luk bir ödemede bulundu.

We’re thrilled to welcome @PlayGigaOficial to the Facebook Gaming team. We’ll decline further c??mment for now.

— ?? Facebook Gaming ?? (@FacebookGaming) December 18, 2019

PlayGiga, daha evvel Orta Şark ve Avrupa’da bulut oyun hizmeti sunuyordu. Firmanın satın alma sonrasında yaptığı açıklama, bulut oyun sahasındaki teşebbüslerin süreceğinin ipucunu veriyor.

Facebook’un tarayıcı oyunları sahasındaki son kıymetli teşebbüsü, 2016’da Instant Games ile olmuştu. Hizmet, oyunları indirmeye gerek kalmadan, farklı cihazlardan oynamanıza müsaade veriyordu. Lakin bu oyunlar, HTML5 oyunlarından ibaretti. PlayGiga, “AAA” olarak tanımlanan, oyuncuların peşinde olduğu tam donanımlı oyunları oynamaya müsaade verebilir.

Toplumsal devin saklılık konusundaki itibarı sıfıra yakın olsa da, bu cins bir oyun hizmeti, arkadaşlarınızla çabucak bir oyuna dahil olmanızı sağlayabilir.

Yorum Ekle