Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Tinder’a Yeni Güvenlik Özellikleri Geldi!

Tinder’a Yeni Güvenlik Özellikleri Geldi!

Tanınan randevulaşma pratiği Tinder, aralarında kullanıcıların eşleşmelerinin gerçekliğini denetim edebildikleri Fotoğraf Doğrulama ve “Noonlight” üzere yeni güvenlik özelliklerini tanıttı..

Fotoğraf doğrulama için kullanıcıların, örnek imajda gösterilen modelin pozu ile misal bir pozda bir selfie çekmeleri isteniyor. Tinder’ın topluluk ekibi tarafından kullanıcıların poz ve profillerindeki ile eşleştiğinin onaylanması akabinde öteki kullanıcıların görebildiği mavi bir doğrulama işareti veriliyor. Bu özellik şimdilik yalnızca seçili kimi kesimlerde kullanılabiliyor lakin 2020 boyunca daha ziyade kesimde kullanılabilir olacak.

Güvenliği arttırmak için Tinder, ABD tabanlı kullanıcılar için pratiğe özgür erişim sağlayacak bir halde Noonlight‘ı entegre ediyor. Güvenlik pratiği ile profili eşleştirdikten sonra kullanıcılar, profillerinde bir ikaz rozeti göstererek, korunmakta olduklarını pratiğin gayri üyelerine bildirebiliyorlar. Buluşmacılar, bir buluşmaya giderken Tinder’a ve Noonlight’a haber verebiliyor ve şayet bir acil durum varsa, anında mahallî acil yardım hizmetlerine bağlanabiliyorlar.

Başkaca Tinder, kullanıcılara inançlı kalmaları ve taciz durumlarında ne yapmaları gerektiği hususlarında tavsiyelerde bulunan bir Güvenlik Merkezini de ekliyor. Pratik potansiyel olarak saldırgan bir bildiri aldıklarında kullanıcılara rahatsız olup olmadıkları soruluyor ve verilen karşılığa nazaran bildirisi gönderen kişi raporlanabiliyor.

Yorum Ekle