Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google I/O İçin Tarih Anlaşılan Oldu: Bu Yıl “Çakışma” Yok!

Google I/O İçin Tarih Anlaşılan Oldu: Bu Yıl “Çakışma” Yok!

Google, geçtiğimiz yıl da yaptığı üzere, yayınladığı bir bulmaca ile, bu yılın I/O geliştirici konferansının tarihine yönelik ipuçları verdi. Hayranlara bulmacayı çözmek için bir ölçü mühlet verildikten sonra firmanın CEO’su Sundar Pichai, aktiflik için resmi tarihleri Twitter üzerinde açıkladı. Aktiflik, 12 ve 14 Mayıs tarihleri aralığında gerçekleşecek.

Microsoft da kendi geliştirici konferansı Build için 2020 tarihlerini geçtiğimiz yılın sonlarına yanlışsız açıklamıştı ve bu aktiflik 19-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Bunun manası da geçtiğimiz iki yılın tersine bu yıl aktifliklerin tıpkı tarihte gerçekleşmeyeceği ve hayranların, geliştiricilerin ve basının iki aktiflik arasında tercih yapmak zorunda kalmayacağı oluyor.

Google I/O, Mountain View firmasının büyük duyurularından kimilerinin açıklandığı sahne olarak tanımlanabilir. Aktiflikte umumiyetle Android’in bir sonraki sürümü inceleniyor ve geçtiğimiz birkaç yıldır Google, Pixel olmayan cihazlar için işletim sisteminin ön izleme sürümlerini aktiflik sırasında yayınlıyordu. Pixel sahipleri ise birinci Android 11 ön izlemelerini aktiflikten evvel edinebiliyorlar.

I/O akabinde Microsoft kendi Build konferansını düzenleyecek ve bu konferansta Duo ve Windows 10X hakkında daha çokça haber edinmemiz beklenen gözüküyor. Daha sonra da WWDC ile Apple’ın sırası gelecek ve burada da firmanın kendi yazılım güncellemeleri tanıtılacak.

Yorum Ekle