Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Telefon Aksesuarlarına Çuvalla Para Harcıyoruz

Telefon Aksesuarlarına Çuvalla Para Harcıyoruz

Birçoğumuz telefonunu yaklaşık iki senede bir değiştirdiğinden, telefon kesiminin çok para kazandığı açık. Lakin sair harcamalarımız biraz şaşırtıcı olabilir.

Deloitte tarafından yayınlanan 2020 iddiaları raporu, telefon piyasasının 2020’de 484 milyar dolara ulaşacağını ve 169 milyar dolarlık PC’leri,  117 milyar dolarlık TV’leri, 25 milyar dolarlık tabletleri, 25 milyar dolarlık giyilebilir eşyaları, 15 milyar dolarlık oyun konsollarını ve 9 milyar dolarlık akıllı hoparlörleri artta bırakacağını söylüyor.

Rapordaki en enteresan haber, akıllı için satın aldığımız aksesuarların 77 milyar dolara ulaşacak olması (yani PC ve TV’ler dışındaki harcamaları geçmesi). Kılıf, şarj cihazı ve başka küçük cihazlardan oluşan aksesuarlara giyilebilir cihazlar ve akıllı hoparlörler dahil değil. Araştırmaya nazaran bu meydandaki yenilikler, örneğin kablosuz kulaklıklar, kullanıcıları harcama yapmaya yöneltiyor. Raporun argümanına nazaran birçok kullanıcı, işe giderken farklı kulaklık, yaparken farklı kulaklık, dinlenirken farklı kulaklık kullanıyor.

Deloitte’in iddiasına nazaran “gelişmiş devletlerdeki” kullanıcıların yarısından ziyadesi, bir taşınabilir güç aslına sahip.

Yorum Ekle