Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte CES 2020’de Tanıtılacak XPG Eserleri

İşte CES 2020’de Tanıtılacak XPG Eserleri

ADATA Technology, XPG markası altında oyunculara sunduğu ekipmanlara yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Firma bu hedefle ürettiği XPG XENIA NotebookXPG PHOTON monitör ve GAIA Mini PC‘nin de aralarında olduğu yeni eserlerini 7-10 Ocak tarihlerinde düzenlenecek CES 2020 kapsamında tanıtacak.

Yeni XPG Oyuncu Sistemleri

Ürettiği yüksek performanslı bellek ve SSD modelleriyle oyun segmentinde sağlam bir konuma sahip olan ADATA, bu ortamdaki eser yelpazesini oyunculara yönelik yeni gaming PC ve monitörleriyle genişletiyor.

Markanın CES 2020’de görücüye çıkarmayı planladığı eserlerden birincisi, Intel işbirliği ile geliştirilen yeni XPG XENIA 15 gaming laptop. 15,6″ büyüklüğündeki bu oyuncu bilgisayarı Full HD çözünürlükte IPS ekran ve 9. nesil Intel® Core™ i7 işlemci yanında, XPG’nin yüksek okuma ve yazma süratiyle dikkat çeken M.2 SSD modeli SX8200 Pro’ya sahip.

XPG oyun için masaüstü bilgisayar tercih eden kullanıcılar içinse XPG GAIA mini PC’yi tasarlamış. Yeniden Intel işbirliği ile geliştirilen XPG oyun bilgisayarı 8″ (20cm) büyüklüğündeki kartların takılabileceği bir PCI yuvası ve 500 Watt gücünde 80 PLUS® Platinum sertifikalı güç aslı barındırıyor.

XPG PHOTON Oyuncu Monitörü

Markanın CES’te tanıtacağı bir öbür yeni ürünse XPG PHOTON gaming monitör. 27″ büyüklüğündeki IPS panel monitör, Vivid Color® teknolojisine sahip. PixelDisplay Inc. tarafından geliştirilen bu teknoloji birinci defa bir oyuncu monitöründe kullanılıyor ve insan gözüne zararlı mavi ışığı engelleyerek geceleri artan göz yorgunluğunun önüne geçiyor.

Rastgele bir filtre yahut mavi ışık engelleyici gözlük üzere araçlar kullanmaya gerek bırakmayan bu teknoloji, kullanıcıların gözünü korurken ortaya soluk ve kahverengi tonlarında bir manzara çıkmasını da engelliyor. Mavi ışık filtresiyle geceleri son radde renkli bir deneyim sunan XPG PHOTON, gündüzleriyle geniş bir renk gamutuna geçebiliyor.

XPG VOLTA Full Tower Kasa

Alışıldık PC kasalarından sıkılan kullanıcılar silindirik dizaynlı, metal ve camdan üretilen sade görünüşlü yeni XPG Volta oyuncu kasasına bayılacaklar. RGB aydınlatması da bulunan kasa, ek bir fiyat olmaksızın her cihete hareket edebilen dört adet tekerlekle birlikte geliyor. Kasanın nispeten geniş iç kısmına E-ATX anakart, büyük boyutlu 3 adet ekran kartı ve birden ziyade soğutma radyatörü sığdırmak mümkün.

Yeni XPG SSD ve DRAM Modelleri

ADATA CES 2020 kapsamında mevcut DRAM ve SSD modellerinin yanında üç adet yeni PCIe Gen4 SSD’yi de ziyaretçilere sunacak. SAGEINDIGO ve PEARL adındaki modeller saniyede 7000MB’a kadar okuma ve 6000MB’a kadar yazma suratına ulaşabiliyor. NVMe 1.4 desteği de sunan modeller en yeni AMD platformlarını da destekliyor. Bu yeni SSD modelleri oyun, done sürece ve 5G pratikleri üzere pek çok sahada yüksek performansın önünü açıyor.

Yeni modellerin yanı sıra yenilenen kimi modellerde fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. ADATA SU630 SATA SSD ve SX8100 M.2 SSD 4TB’a kadar çıkan kapasiteleri ile yenilenmiş biçimde XPG standında bölge alacak.

Ayrıca SE900G ve SE770G RGB taşınabilir SSD modelleri de standın dikkat cazip eserleri arasında olmaya aday. Her iki eser de saniyede 2000MB’a kadar okuma/yazma suratı sunuyor. Yeniden markanın standında yeni RGB RAM modelleri olan XPG DARKMOON ve XPG SYDYRU da bölge alacak. Her iki model de 48000MHz’e kadar çıkabiliyor ve 32GB’a kadar kapasite seçenekleriyle geliyor.

XPG PRECOG Kulaklık ve XPG HEADSHOT Fare

XPG’nin oyunculara üstün bir ses deneyimi yaşatmak üzere tasarladığı PRECOG gaming kulaklık ergonomik bir dizayna ve dinamik elektrostatik sürücülere sahip. Hi-Res sertifikasına sahip eser hem yüksek hem alçak frekanslarda kullanıcılarına ses kalitesinde rastgele bir kayıp olmadan oyun oynama, müzik dinleme yahut medya izleme imkânı veriyor. FPS için hususî bir ses modu bulunan PRECOG oyuncu kulaklığı, münhasıran rekabetçi oyunlarda kullanıcılara rakiplerinin haritadaki alanı hakkında ipucu verebiliyor.

Yerkürenin birinci 4 boyutlu oyuncu faresi olma özelliğini taşıyan XPG HEADSHOT ise ağ desenli tasarımı ve üretiminde kullanılan kişisel gereç sayesinde kullanıcıların el yapısı ve tutuş formuna nazaran hal değiştirebiliyor. Kaplama materyali ve görünümü kullanıcıların tercihine nazaran değiştirilebilen XPG HEADSHOT oyuncu faresi oyunculara hiç olmadığı kadar çokça şahsileştirme imkânı veriyor.

Tüm bu eserler ve daha pek sürpriz, 7 ile 10 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek CES 2020 fuarı kapsamında XPG’nin Tech West fuar meydanında, Venetian, Titian 2206 adresindeki standında kullanıcıların ve basının beğenisine sunulacak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle