Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TCL Movetime MT40  incelemesi  TCL Movetime MT40 İnceleme

TCL Movetime MT40 incelemesi TCL Movetime MT40 İnceleme

  • Manzaralı görüşme imkanı
  • Konum takibi & bildirim
  • Kolay tasarruf
  • Ülkü pil ömrü
  • Su sıçramalarına karşı dayanıklı
  • Uyku takibi yok
Özetle

Movetime MT40, mahsusen evlatlar ve ebeveynler için pek kullanışlı bir saat olmuş. Evladından haberdar olmak isteyen ebeveynlerin muhakkak yakından incelemelerini tavsiye ediyoruz. Movetime MT40’ı şu an teknoloji marketlerde 890 TL fiyatla bulabildiğiniz haberini de verelim.

Kimler Almalı

TCL Movetime MT40, münhasıran ebeveynlere hitap ediyor. Evladından daima haberdar olmak isteyen ebeveynler gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

Aileleri ve evlatları birbirine bağlayan Movetime MT40 saati inceledik.

saatler sırf yetişkinler için değil, evlatlar için de bu kategoride modeller bulunuyor elbette. Lakin aklınıza acilen şatafatlı özellikler sunan, üst seviye sportif pratiklerle senkronize çalışan modeller gelmesin, bugün yakından bakacağımız saat, aslında hepsinden daha kıymetli bir noktaya parmak basıyor. O da güvenlik.

Mahsusen ailelerin evlatlarıyla her daim kontakta kalmalarını sağlayan, evlatlarından daima haberdar olmak isteyen ana ve pederlerin tercih edebileceği bir saat olan Movetime MT40, TCL markasının imzasıyla hazırlanmış. Elbette bunu yaparken, evlatları da unutmamış ve onlara da severek kullanacağı özelliklere nokta vermiş.

Evlatlara Münasip Tasarım

Dizaynıyla elbette evlatlara hitap eden bir akıllı saat olan Movetime MT40, elimizde mavi renkli modeliyle bulunsa da, başkaca bir pembe renkli seçeneği de var. Rahat ve değiştirilebilir bir kayışa sahip olan saat, üzerinde 1.3 inç büyüklüğünde, renkli ve dokunmatik özelliğe sahip bir ekran da bulunduruyor.

Saatin sol tarafında Nano SIM kart girişi taraf alıyor. Buraya bir SIM kart takmanız saatin muhabere özelliklerinden faydalanmanız açısından epey değerli elbette. Çabucak üzerinde de saati şarj edebileceğiniz USB yuvası yan alıyor. Kutu içeriğinde de gerekli USB kablosunu bulabiliyorsunuz.

Saatin gayrı tarafında ise, güç tuşu ve acilen altında da hoparlör mevcut.

Başarılı Performans

Movetime MT40, 4.5G internet ilişkisinden faydalanıyor ve bu sayede HD ses aramalarına, fotoğraf paylaşmaya ve sesli iletileşmeye imkan tanıyor. Başkaca evladınızla emojilerle de mesajlaşabiliyorsunuz. Saatin üzerinde nokta alan kamera ile evladınızla imajlı görüşme yapmak da elinizde.

Elbette bu saatin bu fonksiyonlarından faydalanabilmek için TCL Connect tatbikini telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bu pratik ile bir arada, evladınız için bir inançlı yer oluşturabilirsiniz. Şayet evladınız bu inançlı yerden ayrılırsa, size anında bildirim geliyor. Yeniden pratik üzerinden evladınızın konum geçmişini görebilir, saatin adımsayar özelliği ile aktiflik takibinde de bulunabilirsiniz.

Bu arada Movetime MT40’ın kıymetli özelliklerinden biri de IP65 sertifikasına sahip olması. Yani bu saat, suya karşı hayli dirençli yapıda tasarlanmış. Münhasıran su sıçramalarına ve dolayısı ile yağmura karşı dirençli olan saat, bizim kullandığımız müddet boyunca aslında daha ziyade dayanıklılık gösterdi diyebiliriz. O denli ki, kıyafetin cebinde kazara çamaşır makinesine attığımız Movetime MT40, evet, birinci başta çalışmıyordu, ama aradan geçen 2 günün akabinde eski haline geri döndü diyebiliriz. Elbette bunu önermiyoruz ve bir garanti vermiyoruz, lakin en azından bundan saatin direncini anlayabilmeniz açısından bahsetmenin kıymetli olduğunu düşündük.

Hazır performanstan bahsetmişken, 4.5G üzerinden yapılan manzaralı görüşmelerde olsun, konum takibi yapabilme konusu olsun, pek performanslı çalıştığını söyleyebileceğimiz Movetime MT40, pil ömrüyle de epey işlevsel.

Üzerinde 600 mAh kapasitesinde bir batarya bulunduran saat, 2 gün ila 5 gün arasında pil ömrü sağlayabiliyor. Başkaca 5 saate kadar da konuşma müddeti sunan Movetime MT40, 2 saat içinde de tam kapasite şarj olabiliyor.

TCL Movetime MT40 Teknik
Eser Modeli TCL Movetime MT40
Eser Çeşidi Akıllı Saat
CHIP Online Notu 90
Üretici TCL
Teknik Detaylar
Ekran 1.3 inç (240×240 piksel)
SIM Kart Nano SIM
İşlemci SC9820E
Batarya 600 mAh
Şarj Mühleti 2 saat
Bekleme Vadesi 5 güne kadar
Çalışma Mühleti 2 güne kadar
Konuşma Vadesi 5 saate kadar
Su Muhafazası Var (IP65)
Hoparlör Var
Mikrofon Var
Ilişki 4.5G, GPRS, Wi-Fi, Bluetooth 4.2
Kayış Boyutları 135 mm – 200 mm
Boyutlar 45 x 39 x 14 mm

Satın Al

Alternatifleri

Movetime MT40’a alternatif olarak piyasada çok sayıda farklı model bulunuyor. Münâsib fiyat bakımından tercih edilebilecek pek çok model ise bilinmedik markalardan geliyor. O nedenle beklediğiniz performansı alabilmeniz açısından uygunca bir araştırmadan tercih etmeyin.

Yorum Ekle