Dibek kahvesi nedir? 2020 fiyatı?

Soru

Arkadaşım bana çok ısrar etti dibek kahvesi al diye. Güzel bi kahveye benziyor ama 112tl (1kg). Çok mu fiyatı acaba. Birde bu kahve nasıl yapılıyor acaba? dibek kahvesi tarifi ? öneri ?

CVP ( 3 )

  1
  2020-06-10T03:33:48+03:00

  Öncelikle soru için teşekkür ederim. Dibek Kahvesi yazısını görünce hemen yazayım dedim. Ben Dibek kahvesini günlük içiyorum ve büyük keyif alıyorum. Sebebi ise normal türk kahvesinide severim ama çok sert oluyordu. Açıkcası çok sık bir şekilde içemiyorum. Ama dibek kahvesini içerken hem yumuşak bir içimi vardır hemde güzel bir tat alırsınız. Kesinlikle Tavsiye ederim… Bu arada Harput Dibek Kahvesi diye adı geçer bilginiz olsun.

  Açıkcası neyden nasıl yapıldığını bilmiyorum ama fiyat olarak bence yüksek fiyattan almışsınız tabi mağazan aldıysanız bence o fiyat normal! Ben hepsiburada.com veya n11.com dan sipariş veriyorum. Dibek kahvesi 1kg 2020 fiyatı 70 tl den alıyorum ama şimdi baktım daha farklı kampanyalarda var daha indirimli alabilirsiniz.

  harput-dibek-kahve-1kg

  Dibek Kahvesi Nasıl Yapılır?

  1- 1 kahve bardağı için içinde bulunan ölçeğiyle taşacak şekilde koyun. (yani kutu içinde kaşık vardır o kaşığı doldurun hatta taşsın!)

  2- Sonra cezveye 1 kahve bardağı suyu ve 1 kaşık kahveyi içine atın ve ısıtmadan karıştırmaya başlayın soğuk suda karıştırın iyice.

  3- Sonra kısık ateşte yavaşça karıştırmaya başlayın. Siz karıştırdıkça dibek kahvesi iyice DEMLENİR.

  Artık fokurdamaya başladıktan sonra kahve bardağınıza dökebilirsiniz.

  Afiyet olsun şimdiden

   

  En iyi cevap
 1. LuiLu
  0
  2020-06-16T17:32:49+03:00

  Valla sizden sonra bende bu kahveyi deneyeyim dedim. Siparişi verdim geldi denedim vallahi mükemmel ! teşekkürler…

Cevap Yaz