7 yaşındaki çocuğum için uygun fiyatlı doğum günü pastası

Soru

8 yaşına girecek olan kız çocuğum için bir doğum günü pastası almak istiyorum. Çok araştırdım fakat fiyata bulamadım. için doğum günü pasta fiyatları aşırı pahalı.

zaman alan var mıdır acaba bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

CVP ( 1 )

  0
  2019-08-07T19:43:25+03:00
  This answer was edited.

  Çocuklar için en uygun fiyata doğum günü pastası

  cocuklar icin ucuz dogum gunu pastasi

  Biz yaklaşık bir hafta önce aynen bu süreçten geçtik. Yeğenime söz vermiştim daha doğrusu abime, 5. yaş gününü ben yapacaktım, demez olaydım.

  Mekan fiyatları, süslemeler, pasta derken ucu bucağı olmayan bir masrafın içinde buldum kendimi.

  Biz Beykoz civarında ikamet ediyoruz ve burada düğün, davet, organizasyon mekanları fazlaca var fakat nerden bilebilirdimki sıradan bir cafe de bile boş bir odayı birkaç saatliğine kiralamanın bedelinin 1.000 TL olacağını.

  Mekanların saatlik ve boş fiyatlarını duyunca hemen mekanda organizasyon yapmaktan vazgeçtim.

  Organizasyonların bana verecekleri dikdörtgen bir masa ve 50 adet balondan oluşan, göz doldurmak için birkaç metre tül ile destekledikleri ıvır zıvırın da yaklaşık 500 ila 700 lira olduğunu anlayınca hemen organizasyonuda eledim kafamdan fakat geriye hala pasta kalıyordu! Bunu elemem mümkün değildi e o kadarcıkta bir masrafım olsun derken 15 kişilik bir pastanın fiyatının 250 TL den başladığı gerçeğini görmem çok sürmedi.

  5 yaşındaki bir çocuğun, sadece 20 davetlinin katılacağı basit bir doğumgününün yaklaşık 3.000 TL bir masrafı olamazdı. Bu nasıl bir sirkülasyondur anlamadım ve hayretler içinde kaldım.

  Bizde aynen söyle yapmaya karar verdik: mademki çocuğumuz yaz doğumlu o halde hiçbir ücret ödemeden ve tamda yaşlarına en uygun mekan olan PARK ta yapmak aklımıza geldi. Mekan tamamdı ama çocuğa herzaman oyun oynamaya geldiği parktan başka bir atmosfer yaratmalıydık derken Parti Malzemeleri satan dükkanların yolunu tuttuk.  Pembe renkli naylon malzemeden 12 TL ye bir masa örtüsü aldık, aynı renkten 20 adet plastik bardak aldık ve bununiçin de 20 Tl ödedik, 20 adet yine pembe renkli plastik tabak aldık bunun içinde 20 TL ödeme yaptık son olarak 20 adet çatal aldık ki bununda fiyatı 6 TL, peçetemizede 6 TL ödedikten sonra toplamda 64 tl ilk bir bütçeyle herşeyimiz tamamdı. Tam çıkarken balon almaya karar verdik fakat en az 100 adet balona ihtiyaç vardı ve bu balonların şişirilmesi ipe asılıp o ipi ağaca germekten vazgeçerek 5 rakamlı gold renk çocuğun boyu kadar büyük tek bir uçan balon aldık, bunun da fiyatı 20 tl.

  İşte mekan ve süslemeler bitmişti ve tam tamına 84 tl bir masrafımız olmuştu. Şimdiden 1.600 tl kar etmiştim 🙂

  Geriye sadece pastamız kalmıştı ve bir arkadaşımın önerisi üstüne Tatlıbak mağazasına uğradık ve bize resimli pasta olursa 90 tl, şeker hamurlu olursa 120 TL gibi bir fiyatı olacağını söylediler fakat bu fiyat sadece 15 kişilik bir pasta için geçerliydi ama ben tabiki o 15 kişilik pastayı özenle dilimlersem değil 15 kişi 25 kişiye bile pay edebileceğimi biliyordum ve üzerinde Barbie bebeği olan şeker hamurundan yapılmış pembe beyaz renkli 15 kişilik pastamızı 120 tl ye aldık.

  Toplamda 200 TL bir masrafla işte verdiğim sözü tutmuştum vede çocuklar başta olmak üzere tüm misafirlerimiz çokta memnundu. Sizede şiddetle böyle yapmanızı tavsiye ederim.

  Kısacası çocuklar için doğum günü pastasını en uygun fiyata tatlıbak veriyor ve gayette güzel. 15 kişilik doğum günü pasta fiyatı 90 tl.

  En iyi cevap

Cevap Yaz