Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Son 10 Yılın En Uygun 5 Telefonu

Son 10 Yılın En Uygun 5 Telefonu

Artta bıraktığımız 10 yıl, telefonlarda çok şeyi değiştirdi. Bu müddet içinde değerli teknolojiler ortaya çıktı, kimi büyük firmalar ve işletim sistemleri, ömürlerini tamamladı.

2010’da bizi heyecanlandıran HTC Desire ve iPhone 4 idi, artık ise katlanabilen telefonları, 5G’yi ve pantolon cebine sığan başka teknolojileri konuşuyoruz. Üreticiler, geçen yıllar içinde hudutlarını zorladılar, bu yüzden son 10 yılın en uygun telefonlarını seçmek kolay bir iş olmadı.

İşte sıralamamız ve son 10 yılın kazanan telefonu.

5. OnePlus 3

Büsbütün metal telefon olma özelliğine sahip birinci cihazlardan OnePlus 3’ün fiyatı, iPhone 7, Samsung Galaxy S7 üzere telefonların yaklaşık yarısıydı. OnePlus 3 sayesinde telefonların cüzdanımızı boşaltmak zorunda olmadığını öğrendik. OnePlus 3’ün çıkışından sonra Oppo, Xiaomi, Honor üzere firmalar misal bir formülü izleyerek amiral gemilerini taklit eden, vakit zaman başarılı olan telefonlar ürettiler.

4. iPhone 4

iPhone 4, evvelki iPhone’un plastik art yüzey, kısıtlı ekran kalitesi üzere problemlerini çözerek iPhone’u önemli bir konuma getirdi. Kamera da güzelleştirilmiş ve hızlandırılmıştı, üstelik yeni ekranda her şey daha yeterli görünüyordu. iPhone 4 piyasadaki en âlâ telefon değildi, fakat App Store ile birlikte Apple’ın bugünkü konumuna yükselmesine yardımcı oldu.

3. Moto G

2013’te çıkan Moto G tahminen dehşetli bir kameraya sahip değildi lakin problemsizdi ve fiyatı iyiydi. Daha sonra yeni kamera teknolojileriyle yenilenen Moto G serisi, telefon dalında bir değişimin kapısını açtı.

2. Samsung Galaxy S7 Edge

2016’da hepimizi heyecanlandıran Samsung Galaxy S7 Edge, yalnızca kavisli ekranıyla değil, cam dizaynıyla da beğeni kazanmıştı. Telefonun büyüyen pili, bir günü çıkarmasını sağlıyordu; kamera ise devrinin en uygunları arasındaydı.

1. HTC One M8

Başlarda Desire ile Apple’ın iPhone ile hükümdarlığının en kıymetli rakiplerinden olan HTC, Samsung’un güçlenmesine karşın “One” serisi ile beğeni topladı. 2013’te çıkan birinci One, metal gövdesi, düşük ışıkta yüksek performans sunan kamerası ve ön taraftaki BoomSound hoparlörleriyle yenilikçiydi.

Bir sonraki sene HTC’nin zati gereğince âlâ olan bir telefonu güzelleştirmesi çetin olacaktı ama HTC One M8 ile bunu başardı. Telefonun ismi pek güzel görünmese de, ekran ve hoparlörde geliştirmeler yapıyor, 2. lensle bir yeniliğe imza atıyordu. One M8 tahminen evvelki yılın modelini baştan aşağı yenilemiyordu, ama değerli sahalarda yenilikler yapmayı başarmıştı.

Yorum Ekle