Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Apple Watch’a Bir Yeni Dava Daha Açıldı!

Apple Watch’a Bir Yeni Dava Daha Açıldı!

Apple Watch‘un içerisindeki kalp izleme teknolojisi ilmî araştırmalar ve velev hayat kurtarmak için kullanışlı olabilir fakat bir hekim, bunun direkt olarak hırsızlık düşünüyor. New York Üniversitesi kardiyoloğu Dr. Joseph Wiesel, Watch’un atriyal fibrilasyon belirleme için patentli bir metodu ihlal ettiği tezi ile Apple’a dava açtı. Wiesel, Eylül 2017 tarihinde Apple ile patent detayları paylaştığını lakin firmanın “tatlılıkla anlaşma yapmayı reddettiğini” söyleyerek dava açmak dışında bir seçeneği kalmadığını söyledi.

Hekim, Apple’ın atriyal fibrilasyon belirleme prosedürünü ödeme yapmadan kullanmasını engellemeyi planlıyor. Apple ise şimdi bahis tefsir yapmış değil lakin firmanın çoklukla davalar hakkında icmal yapmadığını unutmamakta yarar var.

Apple’ın patent davalarına yabancı olmadığı rahatlıkla söylenebilir fakat bunlar umumiyetle bir teknoloji üretmemiş yahut gerçek bir eser üretme planı olmayan “trollerden” geliyor. Bu dava ise epey farklı ve duruşmada önemli bir uğraş vermesi gerektiği kesin. 

Yorum Ekle