Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C  incelemesi  Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C İnceleme

Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C incelemesi Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C İnceleme

  • Kullanışlı tasarım
  • Kolay tasarruf
  • Performans
  • Pratik desteği
  • 5 yıllık garanti
  • Isınıyor
Özetle

Umumi olarak baktığımızda performans açısından pek tatmin edici bir cihaz oluyor Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C. Fiyatı da buna eşlik ediyor. 32 GB’lık bu modeli şu an piyasada 50 TL‘ye bulabiliyorsunuz ki bu tip bir cihaza gereksiniminiz varsa çok makul bir rakam elbette. Bu mealde rahatlıkla tercih edilebilir kanısındayız.

Kimler Almalı

Hem Android’li cep telefonu ve tablet, hem de bilgisayarınızla kullanacağınız süratli ve yeni nesil bir USB sürücüsü arıyorsanız Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C’yi değerlendirebilirsiniz.

Bilgisayar ve telefon arasında data kopyalamaktan gına geldiyse bu USB bellek tam size göre!

Akıllı telefonlarda microUSB’den USB-C’ye geçiş nasıl olacak, eski tip kablolara alışmıştık, artık yeni kabloları nereden bulacağız derken, pek de sancılı olmadı, artık yeni gelen tüm telefonlarda USB-C portu ve kablosu önümüze çıkıyor ki bunun olması kaçınılmazdı esasen.

Pek çok hususta olduğu üzere topluluk olarak münhasıran teknolojiye çok süratli ayak uydurduğumuz da aşikarken, bugün yakından bakacağımız cihaza da pek çoğunuz aşinadır ve velev kullanıyorsunuzdur diye düşünüyoruz.

Sandisk Ultra Dual Drive Usb Type-c Özellikleri

Bugün Sandisk’in Ultra Dual Drive USB Type-C cihazını inceliyoruz. Bu cihaz tipik bir USB bellek fakat çift taraflı tasarruf sağlıyor. Sandisk’in ve öteki üreticilerin daha evvelki USB jenerasyonlarında da benzeri modeller vardı. Yeni gelen USB standardıyla bir arada bu cihazlar da elbette güncellendi. 

Aslında Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C yeni bir cihaz değil, lakin yeni elimize geçti. Biz de hem Windows ortamında hem tarafında cihazı deneyimledik. Bakalım artık bize nasıl performans göstermiş, cihazın özellikleri nelermiş?

Sandisk Ultra Dual Drive USB Özellikleri Neler?

Bir tarafı USB-A sair tarafı USB-C portu olarak tasarlanan Ultra Dual Drive USB Type-C, kenarında kızaklı bir anahtar bulunduruyor. Bunu kaydırarak hem PC’ye hem telefonunuza takabiliyorsunuz. Tasarrufu kolay, lakin küçük yapısı sebebiyle kaybolmaya da müsait. Kutu içeriğinde onu anahtarlığınıza takabileceğiniz bir aparat bulunmuyor. Fakat cihazın kenarında iplik geçirebileceğiniz delik mevcut. Keşke kutuda bu iplik de bulunsaymış. Artık bu kısmı siz halledeceksiniz. Ayrıyeten cihazın bir LED ışığının da olmadığını bu noktada söyleyelim.

Elimizde 32 GB’lık kapasitede modeliyle bulunan cihazın çok çeşitli kapasite seçenekleri var. Bu cihazı 16 GB, 64 GB, 128 GB ve 256 GB olarak piyasada bulabiliyorsunuz.

Sandisk Ultra Dual Drive USB Performansı Nasıl?

Cihazın tasarrufu epeyce pratik. Mesela PC’den telefonunuza yahut telefonunuzdan PC’ye done kopyalayacaksanız epeyce işinize yarıyor. Bilgisayardan belgeyi aktardıktan sonra telefonunuza taktığınızda, üst tarafta USB girişi

Sandisk, bu cihaz için kopyalama performansı olarak 150 MB/s‘ye kadar performans pahası biçmiş. Biz hem PC’de hem telefon üzerinden ettik elbette. Windows 10 tabanlı test sistemimizin USB 3.1 portuna bağladığımız USB bellek okuma performansıyla 156 MB/s sonuç gösterdi. Yazma performansı da üzücü değil, saniyede 64 MB yazabiliyor bu minik cihaz.

USB belleği telefonda da ettiğimizde ise tekrar tatmin edici sonuç aldık. Bu test için Samsung Galaxy Note 10+‘ı kullandık ve diskin okuma ile yazma kıymetlerini ölçümledik. Okuma performansıyla 118.33 MB/s sıralı okuma sonucu alan disk, yazma konusunda ise 29 MB/s sonuç üretti. Bu senaryoda yazma suratı PC’ye orantıyla biraz daha yavaş elbette.

Bu arada cihazı ağır çalıştırdığınızda hatrı sayılı biçimde ısındığını da belirtelim.

Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C performans sonuçlarını acilen yukarıdaki videomuzda görebilirsiniz.

Android Pratik Desteği Var

Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C’nin hoş de bir pratiği bulunuyor. Sandisk Memory Zone isimli uygulamayı Google Play‘den indirebiliyorsunuz. Sandisk Memory Zone ismindeki bu mobil tatbik ile USB içeriğindeki tüm evraklarınızı tek bir ortamdan görüntülemenize imkan tanıyor. Başkaca tekrar bu pratik üzerinden belgelerinizi yedekleyebiliyorsunuz.

Son olarak Ultra Dual USB Drive’ın Android’li akıllı cep ve tabletlerle entegrasyonlu olduğunu ve bunun yanında Vista ve üzeri işletim sistemi Windows tabanlı bilgisayarın yanında MacOS X v10.6 ve üzeri kullanan Mac’lerle koordinasyonlu olduğunu söyleyelim. Ayrıyeten cihazın Sandisk tarafından 5 yıl garanti ile sunulduğunu da belirtelim.

Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C Teknik Özellikleri
Eser Modeli Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C
Eser Tipi USB Aygıtlar
CHIP Online Notu 89
Üretici Sandisk
Firma SanDisk     (212) 321 21 88
Teknik Detaylar
Arayüz USB 3.1
Kapasite 32 GB
Port Tipi USB A ve USB-C
LED Gösterge Yok
Boyutlar 20 x 38 x 9.4 mm

Alternatifleri

Sandisk Ultra Dual Drive USB Type-C‘ye iOS tarafında bir alternatif bakıyorsanız SanDisk iXpand Mini modellerine de göz atabilirsiniz.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.