Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Windows 10’un Arama Problemleri için Güncelleme

Windows 10’un Arama Problemleri için Güncelleme

Windows 10, arama işlevinde çıkan problemleri çözmeyi amaçlayan yeni bir güncelleme daha aldı. Evrak Gezgini’ndeki arama işlevindeki sorun, Kasım 2019 ve Mayıs 2019 güncellemelerini yükleyenler tarafından tecrübe edilmişti.

Evrak Gezgini’ndeki arama sıkıntıları, Microsoft’un önünde birden ziyade sorun olarak çıktı. Sıkıntılardan biri, arama kutusuna tıklayıp metin yapıştırmanızı engelliyordu. Yeni yayınlanan KB4532695 güncellemesine ilişkin destek dokümanları, şu onarımların yapıldığını söylüyor:

  • Kontrol Masası ve Belge Gezgini’nde arama yaptığınızda gri bir kutunun görüntülenmesine neden olan bir sorunu günceller
  • Belge Gezgini’nin Arama Çubuğu’nun kullanıcı girişi almasını engelleyen bir sorunu günceller

Güncelleme, hem Mayıs 2019, hem de Kasım 2019 güncellemesini yükleyenler için Windows Update üzerinden dağıtılmaya başlanmış durumda. KB4532695 güncellemesi, USB Type-C hub’lardan USB belleği sökerken yaşanan meseleleri ve multiplayer oyunlarda yaşanabilen davet problemini da çözüyor.

Son olarak güncellemenin Windows Hello’nun yüz tanıma isabetini artırdığı da belirtiliyor.

Microsoft’un toplu güncellemeleri, 2019 boyunca tamir etmekten çok meselelere yol açmıştı. Güncellemelerle yaşanan sıkıntılar, 2020’de şimdi ortadan kalkmış üzere görünmüyor.

Yorum Ekle