Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung’un Galaxy S10 Parmak İzi Yaması Yayınlandı

Samsung’un Galaxy S10 Parmak İzi Yaması Yayınlandı

Samsung Galaxy S10’ların belli ekran koruyucularla kullanıldığında, rastgele bir parmak iziyle açılabildiği geçtiğimiz günlerde argüman edilmişti. Samsung, onarımın yakında yayınlanacağını söyleyerek sorunu doğrulamıştı. Artık ise bu yama, yalnızca Güney Kore’de de olsa yayınlanmaya başlandı.

En son Galaxy serisi, parmak izinizi okumak için ultransonik bir tarayıcıdan faydalanıyor. Ekranın içinde olan bu sensör, parmağınız ıslak yahut kirli olsa bile onu tarayabiliyor fakat yaşananlar, bunun önemli güvenlik problemlerine da yol açabildiğini gösteriyor.

Bir kullanıcı, üzerine ekran kollayıcı yerleştirdiği Galaxy S10’u cihazda kayıtlı olmayan başparmağıyla açabildiğini fark etmişti. Akabinde kullanıcı, birebirini kocasının başparmağıyla da yapabildiğini göstermişti. İşin bed yanı, ekran koruyucusunu gayrı bir Galaxy S10’da kullandığınızda da güvenliği aşmanız mümkün oluyor.

Samsung, kullanıcılara tüm parmak izlerini ekran esirgeyici olmadan tanıtmalarını tavsiye ediyor. Aksi halde telefon, parmağınız mahalline kimi koruyucuların iç kısmını tarıyor ve böylelikle üzerine ne basılırsa basılsın kabul ediyor.

Onarım Kore’de dağıtılmaya başlansa da İngiltere’deki birtakım bankalar, Galaxy Note 10 ve S10 cihazlarını mobil ödemelerde kara listeye almış durumdalar. Samsung’un onarımı telefonunuza gelene kadar parmak izlerini silmenizi ve yüz tarama yahut PIN kodu üzere bir güvenlik idaresini tercih etmenizi öneriyoruz.

Yorum Ekle