Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Opera, Koyu Modu Bir Adım Daha İleri Taşıdı!

Opera, Koyu Modu Bir Adım Daha İleri Taşıdı!

Sanırız yakında “koyu mod” işlevi sunmayan pratiklere çağ dışı gözüyle bakacağız. Fakat Opera’nın Android sürümü, bir adım ileri giderek açık ve koyu modlar için farklı arayüz rengi seçenekleri sunmaya başladı.

Android’deki Opera’nın “Squircles” kod ismine sahip yeni arayüzü, daha yumuşak zaviyeler, daha asrî ve düz bir görünümle geliyor. Renk seçenekleri ise gri, mavi, al, mor ve yeşilden oluşuyor. Bu renklerin her birini açık ve koyu modlarda seçebiliyorsunuz, böylelikle arasından seçim yapabileceğiniz yekun 10 görünüme sahip oluyorsunuz. Elbette güncelleme, yalnızca arayüzdeki değişikliklerden ibaret değil. Fiyatsız VPN ve cüzdanı artık daha süratli çalışıyor ve başparmağınızla basitçe açılabiliyor.

Android için Opera’nın eser yöneticisi Stefan Stjernelund, Opera’nın Android ve iOS’tan çok evvel, koyu modu birinci sunan pratiklerden biri olduğunu söylüyor. Stjernelund, “yeni arayüz felsefesinin” hislere, eseri kullanırken kişilerin nasıl hissettiğine odaklandığını belirtti. Başkana nazaran kullanıcıların vakti kısıtlı ve işlerini derhal halletmek istiyorlar. Yeni tasarım, işte bunu çözmeye çalışıyor.

Tarayıcı içerisindeki yeteneklerinde yapılan geliştirme, Bitcoin ödemelerini ek bir pratik yahut eklentiye gerek olmadan yapmanıza müsaade veriyor.

Stjernelund, Opera’nın eşsiz özellikler sunan tarayıcılar arasında yeni bir standart oluşturmasını istediğini tabir ediyor.

Yorum Ekle