Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung, Türkiye’de Yola Devam Edecek

Samsung, Türkiye’de Yola Devam Edecek

Son birkaç gündür Türkiye gündemi, Yarışma Kurumu‘nun Google’a kestiği ceza hakkında açıklamalarla adeta sallanıyor. Bilindiği üzere Yarışma Kurumu’nun Google’a 93 milyon TL‘lik ceza kesmesinin akabinde Google bir açıklama yapmış ve yapılan bu açıklama Türkiye’de satılacak yeni Android telefonlarda Google servislerinin çalışmayacağı formunda yorumlanmıştı. Lakin yaşanan baş karışıklıklarını gidermek için Google bir açıklama daha yaptı ve duruma açıklık getirdi. Açıklamada Google’ın Yarışma Kurumu ile birlikte çalıştığı ve bu mevzuyu en kısa müddette tahlile kavuşturmayı istedikleri belirtilirken, şu satırlar da dikkati çekiyordu:

“Bu, Türkiye’de yeni cihaz modellerinin Google servisleri ile pazara sunulamayacağı manasına geliyor. Halihazırda mevcut modellerin satışı ve çalışması ise sıradan biçimde devam edecek. Mevcut cihazlar ve pratikler da alışılagelmiş biçimde çalışmaya ve güncellemeler almaya devam edecek. Google’ın öteki eserleri ve servisleri ise durumdan etkilenmeyecek.”

İşte tam bu böylesi kaotik bir ortamda Samsung hakkında da birtakım argümanlar ortaya atıldı. Savlara nazaran Samsung Türkiye’den çekilecek ve Güney Koreli şirket bundan sonra tanıtacağı yeni telefonlarını Türkiye’de sunmayacaktı.

Neyse ki, yalanlama çok gecikmedi. Samsung Electronics Türkiye, hususla ilgili bir basın açıklamasında bulunarak, Samsung Electronics olarak Türkiye’den çekilmeyi düşünmediklerini bildirdi.

Samsung Türkiye’nin açıklaması şu biçimde:

“Samsung Electronics olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm memleketlerin maddelerine nazaran ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Yarışma Kurumu’nun Google’ın faaliyetleri ile ilgili aldığı kararı ve bununla ilgili süreçleri yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy eserleri ile ilgili Türkiye’deki lansman çalışmalarımıza ve planlamalarımıza devam ettiğimizi kamuoyunun haberine sunarız.

Yarışma Kurumu tarafından yürütülen süreçle ilgili gelişmelere nazaran kullanıcılarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Yorum Ekle