Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Netflix’in Nerede, Kaç Üyesi Var? Birinci Kere Açıklandı!

Netflix’in Nerede, Kaç Üyesi Var? Birinci Kere Açıklandı!

Netflix, bugüne dek hiç yapmadığını yaptı ve ABD dışında kalan kesimlerde ne kadar büyük olduğunu detaylı bir halde açıkladı. Netflix’in üye sayısı olarak en büyük pazarı hala ABD ve Kanada. Lakin Avrupa, Şark ve Afrika toplu olarak 2. sırada taraf alıyor ve süratli bir biçimde büyüyor.

Netflix uzun vadedir milletlerarası üye sayısını bâtın tutuyordu gelgelelim görünene nazaran Plus ve Apple TV Plus üzere rakiplerin ortaya çıkması ile bir arada artık bu sayıları açıklama konusunda biraz daha esnek davranıyor.

Yayın devi, Eylül ahir toplu olarak EMEA ismiyle bilinen Avrupa, Şark ve Afrika’da yekun 47,4 milyon fiyatlı üyeye sahip. Bu sayı Netflix’in ABD ve Kanada’da sahip olduğu 67,1 milyon üyesinin gerisinde kalsa da süratli bir halde büyümeye devam ediyor. EMEA, bir evvelki yıla nazaran %40 artış yaşarken ABD ve Kanada yalnızca %6,5’lik artış yaşamış durumda.

Latin Amerika ise Netflix’in üçüncü en büyük pazarı ve yıl bazında %22 büyüme ile 29,4 milyon üye bulunuyor. Asya-Pasifik ise 14,5 milyon üye ile en küçük ortam olsa da %53’lük büyümesi ile çok daha güçlü bir büyüme nispetine sahip.

Başkaca ABD ve Kanada, Netflix’in üye başına en ziyade kara sahip olduğu yer konumunda; her fiyatlı üye firmaya ayda 13,08 dolar kazandırıyor. EMEA için bu rakam 10,40 dolar, Latin Amerika için 8,63 dolar ve Asya-Pasifik için 9,29 dolar.

Yorum Ekle