Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung Galaxy A71 İnceleme

Samsung Galaxy A71 İnceleme

Samsung’un yeni orta sınıf akıllı telefonu Galaxy A71 elimize ulaştı, derhal telefonun kutusunu açtık ve bu metnimizde da da telefonun ön incelemesini gerçekleştiriyoruz.

2020 Galaxy A ailesinin en argümanlı modellerinden biri olan Galaxy A71, birebir vakitte Samsung’un premium modellerinin izini taşıyan bir telefon olurken, öte yandan da büyük ekranıyla göz dolduruyor.

Kısa bir mühlet evvel incelediğimiz Galaxy A51 ile de tasarım konusunda epey emsal yapıda tasarlanan Galaxy A71, ekran ve boyutlarıyla ise ondan biraz daha büyük ölçüde bir telefon oluyor.

Samsung Galaxy A71 Ekran Özellikleri Neler?

Galaxy A71’in ekranı 6.7 inç boyutunda. Ekran çözünürlüğü 1080×2400 piksel olurken, ekran gövde orantısı 20:9 formunda önümüze çıkıyor. Ekran müdafaası olarak bu telefonda Gorilla Glass 3’ü tercih eden Samsung, panel olarak da tekrar Galaxy A51’deki üzere Üstün AMOLED paneli kullanıyor.

Ekranın üzerinde tam ortada ön kameranın bulunduğunu görürken, ekran kenar çerçevelerinin de hayli ince tutulduğunu belirtmek gerekiyor.

Parmak izi sensörü de tekrar Galaxy A71’de ekrana entegre olarak geliyor.

Samsung Galaxy A71 Tasarımı Nasıl?

Telefonun tasarım detaylarına baktığımızda, tekrar prizma destenin işlendiğini görüyoruz. Galaxy A71 şık görünen bir telefon olurken, art yüzeyin plastik olduğu haberini de verelim. Tekrar telefonun kenarları da plastik çerçeve ile çevrelenmiş.

Telefonun alt kenarında USB-C portu bulunuyor. Ayrıyeten 3.5 mm kulaklık girişi bu telefonda mevcut. Bu sevindirici bir haber.

Samsung Galaxy A71 Teknik Özellikleri Neler?

Galaxy A71, orta segmente oturan bir oluyor. Daha evvel incelediğimiz Galaxy A51 de bu segmentte yan alıyordu, lakin aralarında elbette birtakım farklılıklar var. Kuşkusuz bu performansa da yansıyor; bundan detaylı olarak Galaxy A71 incelememizde karşılaştırmalarla birlikte başkaca bahsedeceğiz.

Galaxy A71, Snapdragon 730 işlemci içeriyor. 8 çekirdekli bu işlemcisiyle orta segment için ülkü duran telefonda RAM kapasitesi 6 GB. 6GB RAM ve Snapdragon 730 işlemci bu telefonu, süreç kapasitesi mealinde orta segmentin güçlü modelleri arasına sokmaya yetecek üzere görünürken, bu telefonun oyun performansına da yansıyacaktır.

Samsung Galaxy A71 Depolama Kapasitesi

Telefonda Adreno 618 grafik işlemci mahal alırken, depolama kapasitesi de 128 GB olarak önümüze çıkıyor. Bu arada microSD kart yoluyla bu meydanı arttırabildiğiniz haberini de verelim.

A71 Batarya Kapasitesi Nasıl?

Galaxy A71’de batarya kapasitesi de 4500 mAh. Telefonun kutusunda başkaca 25W’lık süratli şarj desteği sunan bir şarj cihazının çıktığından zati daha evvel Galaxy A71 kutu açılışında da bahsetmiştik.

Son olarak telefonun Android 10 işletim sistemine sahip olduğundan ve arayüz olarak da One UI’ın bulunduğunu söyleyelim ve artık de Galaxy A71’in kameralarına bakalım.

Samsung Galaxy A71 Kamera Özellikleri

Galaxy 71 de Galaxy A51 üzere 4 kameralı bir akıllı telefon oluyor. Fakat iki telefon arasında ana kameralar farklı. Galaxy A71’de 64 MP ölçüsünde bir kamera varken, Galaxy A51’de 48 MP’lik bir ana kamera yan alıyordu.

Galaxy A71’in başka kameraları ise, 12MP ultra geniş açılı kamera, makro çekimler için 5 MP lens ile tekrar 5 MP’lik bir derinlik sensöründen oluşuyor.

Samsung Galaxy A71 Modu

Tekrar Galaxy A71’de de modu var, açıkçası telefonun bu husustaki çekim muvaffakiyetini merak ediyoruz. Çünkü bu mod Galaxy A51’de de vardı ve telefonun fotoğraf performansını pek beğenmemiştik hatırlayacağınız üzere. Lakin Galaxy A71’de diyafram f/1.8′e düşürülmüş, bu biraz da olsa olumlu ek sağlayabilir diye düşünüyoruz. Elbette buna da yeniden Galaxy A71 incelememizde fotoğraf örnekleriyle bir arada bakacağız.

Son olarak telefonun ön kamerasının da tekrar Galaxy A51 ile birebir olarak 32 MP formunda önümüze çıktığını söyleyelim ve sonuç kısmına geçelim.

Birinci Karar

Samsung’un yeni Galaxy A modeli olan Galaxy A71 birinci intibada, büyük ekran deneyimi yaşamak isteyen, premium dizayna sahip bir telefon sahibi olmayı düşünen ancak bütçesini de çok zorlamak istemeyen kullanıcılar için elverişli seçenek üzere görünüyor.

Geniş batarya kapasitesiyle günü rahat çıkartacaktır diye düşündüğümüz telefon, işlemci ve RAM ikilisiyle de performans konusunda ülkü modeller arasına rahat girecektir formunda düşünüyoruz. Elbette tüm bunlardan ve telefonun kamera çekim performanslarından ve karşılaştırmalarından detaylı Galaxy A71 incelememizde sizlere bahsedeceğiz.

Samsung Galaxy A71 Fiyatı Ne Kadar?

Son olarak şu an Galaxy A71’in satışta bulunduğunu ve fiyatının da 3269 TL olduğunu belirtelim ve bu medyamızı da burada noktalayalım.

Yorum Ekle