Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
TP-Link RE365 incelemesi  TP-Link RE365 İnceleme

TP-Link RE365 incelemesi TP-Link RE365 İnceleme

  • Akıllı Sinyal Işığı
  • Şık tasarım
  • Kolay suram
  • Başarılı performans
  • Boyutu biraz büyük
  • Yakın fiyata RE300 değerli rakip

Uygun bir internet altyapınız var, âlâ de bir modeminiz var, lakin hala hanenin art odalarından sinyal alamıyorsanız, bu sorunu küçük bir dokunuşla halletmeniz mümkün. Küçük bir menzil genişletici ile Wi-Fi sinyalini meskenin art odalarına rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Pekala, bu nasıl olacak?

Wi-Fi Genişletici Nedir?

Wi-Fi genişleticiler, Wi-Fi sinyal şiddetini arttırarak, Wi-Fi kapsamını genişletmenin en süratli ve en kolay yollarından biri. Wi-Fi menzil genişleticileri arasında çokça seçenek var, gelgelelim biz bugün bunlardan TP-Link’in RE365 modeline yakından bakacağız.

TP-Link RE365 Tasarımı Nasıl?

TP-Link RE365, dizaynıyla hem şık hem dekoratif bir eser olurken, tıpkı devirde yaptığı işle de kendinden şad bırakacak bir cihaz. Turkuaz renkli kenarları ve beyaz renli gövdesiyle şık görünen RE365, yay biçimli anten dizaynıyla hem şık duruyor hem de sivri anten uçları olmamasıyla münhasıran evlatlı haneler için ülkü oluyor.

Kenarında LED ışıklandırmalarıyla bilgilendirmede bulunan cihaz, hangi ağların tasarrufta olduğunu gösterirken, tıpkı vakitte ön taraftaki WPS butonu etrafında de Akıllı Sinyal Işığı ile kolay kurum sağlıyor.

Wi-Fi Genişletici Nasıl Yerleştirilmeli?

Wi-Fi genişleticileri konumlandırırken, modemden gelen Wi-Fi sinyalinin kuvvetlenmesi ve art odalara ulaşabilmesi için en düzgün konuma yerleştirilmesi gerekiyor.

Cihazın üzerindeki Akıllı Sinyal Işığı da, sahih konumu bulabilmeniz açısından nispeten değerli bir işi tahlile kavuşturuyor.

Cihazı prize taktığınızda bu ışık mavi yanıyorsa ilişki sağlıklı, al yanıyor ise, cihazın modeme uzak olduğu manasına geliyor. Buna nazaran cihazı kolaylıkla konumlandırabiliyorsunuz.

Bu arada TP-Link RE365 üzerinde bölge alan ek priz ortamı da, bu cihazı taktığınız priz ortamını işgal etmesini böylelikle önlüyor.

TP-Link RE365 Özellikleri Neler?

Artık TP-Link RE365’i teknik açıdan tanıyalım. Bu minik cihaz, totalde 1.2 GB/s‘ye kadar birleşik süratte Wi-Fi performansı sağlayabiliyor. Çift bant desteği gösteren RE365, 2.4 GHz frekanslı bantta 300 MB/s‘ye kadar, 5 GHz frekanslı bantta ise 867 MB/s‘ye kadar sürat desteği sağlayabiliyor.

Şayet kullandığınız bilgisayar yahut akıllı telefonda 802.11ac Wi-Fi desteği varsa, bu cihaz üzerindeki 5 GHz bandı kullanabilir, şayet 802.11n standardındaki cihazlarınızla da tekrar 2.4 GHz ağ üzerinden temas sağlayabilirsiniz.

TP-Link RE365 Performansı Nasıl?

Performans açısından şad edici sonuçlar üreten TP-Link RE365, suram konusunda da akıllı telefon pratiği ile kolaylık sağlıyor olmasıyla sevindirici. Android ve iOS işletim sistemlerinin pratik marketlerinde Tether isminde bulabileceğiniz mobil tatbik yoluyla kolaylıkla temas ve ayarları yapılandırabiliyorsunuz.

Özetle

Sonuç olarak TP-Link RE365, Wi-Fi menzilini genişletmek için hayli kullanışlı bir cihaz oluyor. Gerçek tarafa konumlandırdığınızda -ki bahsettiğimiz Akıllı Sinyal Işığı kısmı ile bu işi basitçe yapabiliyorsunuz- güzel performans sağlayabileceğiniz cihaz, fiyatıyla da münasip.

TP-Link RE365 Fiyatı Ne Kadar?

Şu an TP-Link RE365’i piyasada 250 TL fiyatla bulabiliyorsunuz. Lakin bu yerde rakipleri de var. Mesela bir mühlet evvel incelediğimiz mesh sistem içeren TP-Link RE300 modeli bunlardan biri. Fiyat mealinde birbilerine epey yakınlar. O nedenle satın alım esnasında o modeli de değerlendirebilirsiniz.

Kimler Almalı

TP-Link RE365, Wi-Fi menzilini sağlıklı halde arttırmak isteyen kullanıcıların yarar görebileceğiz bir eser oluyor.

TP-Link RE365 Teknik Özellikleri
Eser Modeli TP-Link RE365
Eser Çeşidi Menzil Genişletici
CHIP Notu 85
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Standart IEEE 802.11 ac/b/g/n/ac
Arabirim Giga
Frekans 2.4 GHz, 5 GHz
Anten 2 adet
Irtibat Suratı 300 Mbps (2.4 GHz), 867 Mbps (5 GHz)
Buton WPS
Boyutlar 125 x 70 x 77 mm
Teknik Detaylar
Güvenlik 64/128-bit WEP, WPA-PSK / WPA2-PSK

Satın Al

Alternatifleri

TP-Link RE365’e alternatif olarak şayet mesh sistemli bir menzil genişletici arıyorsanız tekrar TP-Link RE300, şayet daha münâsib fiyatlı bir alternatif arıyorsanız ise Zyxel WRE2206 modeline bakabilirsiniz.

Yorum Ekle