Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
PS4 Remote Play Tüm Android Telefonlara Geldi

PS4 Remote Play Tüm Android Telefonlara Geldi

PlayStation 4 oyunlarını 4K televizyonunuz konumuna küçük telefon ekranında oynamayı tercih ediyorsanız, artık bunu yapabileceğiniz telefonların sayısı çok daha çokça.

PS4 oyunlarını WiFi yahut ağ kablosu üzerinden entegrasyonlu telefonlara akış yapan PS4 Remote Play işlevi, Android 5.0 ve üzerini kullanan tüm Android’li telefonlara sunuldu. Yenilikten faydalanabilmek için bir PS4 firmware güncellemesi yapmanız gerekiyor. İşlevi denemek istiyorsanız PS4 Remote Play pratiğini, Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Pratik, şimdiye kadar yalnızca makul Sony telefonlarına yüklenebiliyordu ve bundan ötürü sayısı hayli kısıtlıydı. PlayStation blog’a nazaran “Android 10, iOS 13, iPadOS 13, yahut macOS Catalina” kullanan cihazlar, DualShock 4 kablosuz kontrollerini Bluetooth üzerinden bağlayabilecek, daha uygun bir PS4 deneyim elde edebilecekler.

Pahalı konsol donanımlarına gereksinim duymayan hizmetlerin artması, Sony üzerinde giderek daha ağır bir basınç oluşturuyor. Apple Arcade’e üye olup firmanın kendine oyun kataloğunu elde etmek nispeten kolay iken Google Play Pass, Apple’ın hizmetiyle direkt olarak yarışma etmeyi planlıyor. PS4 Remote Play, elbette daha büyük oyunları oynamanızı sağlıyor ama firmanın küçük ekranlara nazaran yapılmış oyunlarla da başa çıkması gerekecek.

Yorum Ekle