Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan Android 10 “Dayatması”

Google’dan Android 10 “Dayatması”

Android 10, “home” düğmesinin mekanını alacak hareket tabanlı yeni bir gezinti formülü sunuyor. Yeni işlev herkes tarafından beğenilmese de Google, herkesi öğrenmeye zorlamakta kararlı.

9to5Google’ın eline geçen dokümanlara nazaran en son Google Mobile Hizmetleri (GMS) akdi, üçüncü parti hareketleri kullananlar için berbat haberler içeriyor. Dokümana nazaran Android Pie’daki hareketler, yeni Android 10’lu cihazlarda bir seçenek olarak sunulamıyor. Bununla birlikte Android Pie’dan yükseltecek cihazlarda bu hareketleri bir seçenek olarak himayesi “şiddetle” öneriliyor. Tahminen de daha enteresan olanı, Google’ın üreticilerin kendi gezinti sistemlerini mümkün olduğunda gizlemesini istemesi. Google’ın kendi seçenekleri dışındaki rastgele bir gezinti prosedürü, suram sırasında, bir açılır pencere yahut bildirimle tanıtılamıyor.

Google, hususî gezinti sistemlerinin ayarlarda “bir seviye aşağıda” gizlenmesini, örneğin gelişmiş ayarlar kategorisinde bölge almasını istiyor.

Google’ın yeni hareket tabanlı arayüzü çok sevilmese de, bu strateji Android’li cihazlar arasında tutarlı bir sunulmasını sağlayabilir. Bu, geliştiricilerin Android 10’un yeni gezinti sistemine nazaran pratik geliştirmesi ve sonuçta daha tutarlı bir deneyim mealine geliyor.

Yorum Ekle