Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
PlayStation, 25. Yıl Dönümünü Kutladı!

PlayStation, 25. Yıl Dönümünü Kutladı!

Japon devi Sony tarafından 3 Aralık 1994 tarihinde piyasaya sürülen birinci PlayStation’ın üzerinden tam 25 yıl geçti. 25 yıl evvel yerkürenin en tanınan oyun konsollarından biri olma yolunda birinci adımı atan PlayStation, bugün geldiği noktada ise artta binlerce şık oyun ve milyonlarca oyuncu ile büyük bir aile haline gelmiş durumda. Bu büyük ailenin değerli oyuncularından PlayStation Türkiye  de dün akşam düzenlediği bir aktiflikle PlayStation’ın 25’inci yıl dönümünü kutladı.

Birinci PlayStation, Japonya’da birinci gününde tam 100 bin adet satmış ve yerküre umumunda ise 100 milyonun üzerinde satış başarısı yakalayan birinci konsol olurken, bayrağı devralan sonraki modeller de çıtayı yükseltmeyi başardı. Mahsusen PlayStation 2‘nin satış başarısı yıllar konuşulurken, “tüm devirlerin en çok satan konsolu” unvanı ile taçlandırıldı. Sonrasında PlayStation 3 ve artık ise PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro modelleriyle oyun severlerin oyun odalarını süsleyen oyun konsolu, 2020 ahir da PlayStation 5 ile oyun severleri yeni bir heyecan dalgasına sürükleyecek.

Evet, PlayStation dediğimizde aklımıza hangi oyunlar geliyor? Artık sizleri Metal Gear Solid’den Final Fantasy’ye, Grand Theft Auto’dan FIFA 98’e ve velev PlayStation başlangıç sesine keyifli bir yolculuğa davet ediyoruz…

Yorum Ekle