Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Samsung, Galaxy S11’in 108 MP Kamerasını Gösterdi

Samsung, Galaxy S11’in 108 MP Kamerasını Gösterdi

Samsung’un Galaxy S11 modeli için geri sayım sürerken, yeni telefonla ilgili en çok merak edilenler arasında kamera özellikleri konum alıyor. Çünkü Galaxy S11 ile bir arada 108 megapiksel ISOCELL Bright HMX sensörü kullanacak olan Samsung, bu kamerayla S serisine yeni bir ivme kazandırmak istiyor. Görünüşe nazaran beklediği etkiyi de sağlayacak. Çünkü kamera özellikleri kusursuz görünüyor.

Fakat değişiktir ki 108 MP’lik ISOCELL Bright HMX sensörü, sadece Galaxy S11’de kullanılmıyor, velev bu yakın vakit içinde tanıtılan Xiaomi Mi ‘da bulunuyor. Mi Note 10’da yan alan Snapdragon 730G işlemci ile birlikte bu sensörün epey yeterli bir performans gösterdiği kanıtlanmışken, elbette gözler artık amiral gemisi statüsü için çevrilmiş durumda. Çünkü bu kameradan daha güçlü bir işlemci ve uygun bir yazılım desteğiyle birlikte daha uygun bir performans sağlanacağı aşikar. O nedenle Galaxy S11 için merak büyük.

Samsung, YouTube kanalı üzerinden Galaxy S11’de bölge alması beklenen 108 MP ISOCELL Bright HMX kamerası için bir medya yayınladı. Derhal yukarıda da izleyebileceğiniz bu görüntüde, yeni sensörün değerli birkaç özelliği taraf alıyor. Bunlar arasında en çok ise, Smart teknolojisi dikkat çekiyor.

Daha uygun dinamik aralık ve farklı ışık koşullarında daha az gren sağlayan Smart ISO, yani Akıllı teknolojisine dikkat çeken Samsung, öte yandan Tetracell teknolojisi ile de piksel izolasyonu sağlayarak piksel geliştirmesi sağlayacak.

Samsung, bugüne kadar Galaxy S11’de 108 MP ISOCELL Bright HMX sensörüne taraf vereceğini resmi olarak açıklamış değil. Gelgelelim Galaxy S11’de bu kamerayı göreceğimize ait kanıtlar bu görüntü ile bir nevi onaylanmış durumda. Tekrar de elbette bekleyip göreceğiz.

Samsung’un Galaxy S11’i şubat ayında tanıtması bekleniyor.

Yorum Ekle