Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
OPPO, Pazarda Isminden Laf Ettiriyor

OPPO, Pazarda Isminden Laf Ettiriyor

Akıllı telefon pazarının en süratli büyüyen markası OPPO eserlerinin elektronik mağazalar zincirlerine satışı Ocak 2019’dan itibaren İndeks Bilgisayar tarafından gerçekleştiriliyor. Zincir mağazalar vasıtasıyla her bölgede tüketiciyle buluşan OPPO, üç büyük vilayet dışında en çok Bursa ve Antalya’da talep gördü.  

Denetimli ve dikkatli bir planlamasıyla 2019’un beklenenden çok daha düzgün geçtiğini söyleyen Index Küme Şirketleri İcra Heyeti Lider Yardımcısı Atilla Kayalıoğlu, “OPPO, çok yanlışsız bir iş modeliyle ve işin gerektirdiği yapıyı kurarak başlamanın karşılığını pazarda aldı. Evvel satış sonrası servislerden satış ve mağazalardaki destek takımlarına kadar yapılanmayı tamamladı. Kısa müddette marka olarak yeni ancak iş yapış biçimi olarak oturmuş ve Türkiye pazarında eski olan bir üretici konumuna geldi. Bence başarılı bir birinci yılın ve gelecekteki performansın sırrı burada. Bu türlü olunca da bir yıl çok çabuk, planlanandan yukarıda ve tüketicide hak ettiği algıyı yaratan bir devir olarak geçti. Üreticiden tüketiciye kadarki zincirde herkesin umduğundan fazlasını bulduğu şık bir başlangıç yılını artta bırakıyoruz. Birinci yılın içinde GFK‘da zincir mağazalar segmentinde yüzde 10’un üzerinde bir pazar hakkını geçme muvaffakiyetini gösterdi. Başarılı bir başlangıç yılının gerisinden 2020’de büyümeye katlayarak devam edeceğiz” dedi.  

Yerkürede üçüncü sırada

Tüm üretimini kendi fabrikalarında yapan OPPO’nun yerkürede akıllı telefon üreticileri arasında üretim kapasitesi olarak üçüncü sırada bölge aldığını belirten Atilla Kayalıoğlu, yeni periyotta gerçekleşmesini beklediği yenilikleri şöyle sıraladı: “Yeni devirde OPPO’nun, 5G teknolojisini, ileri kamera fonksiyonlarıyla üstün görüntüleme özelliklerini (fotoğraf), süratli şarj ve uzun pil ömrünü öne çıkaracak modeller sunmasını bekliyoruz. Akıllı telefonlarda “oyun” (gaming) için de kullanıcı deneyiminde öne çıkan marka olacaktır.”

“2020 yılında üç yeni model getireceğiz”

GFK’da zincir mağazalar segmentinde yüzde 10’un üzerinde bir pazar hissesine sahip olmalarında İndeks Bilgisayar’la çıktıkları yolculuğun çok büyük tesiri olduğunu söyleyen OPPO Türkiye Umumi Yöneticisi Weijian Zhou, “2020 yılı için Türkiye’ye getirmeyi planladığımız birinci modeller arasında Reno 3, Reno 4 serileri ile A Serisi 2021 bulunuyor. Başkan bir akıllı telefon üreticisi olduğumuz tezinin gerisini hiçbir hengam boş bırakmadık. 2020 yılında da tıpkı istikrarla devam edip, kullanıcılarımızla en yeni, en dinamik ve en pratik teknolojiyi paylaşacağız. 2020 yılında pazardaki hissemizi daha da genişletmek, yeni teknolojileri hiç dokunmadığımız kitlelere ulaştırmak istiyoruz,” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle