Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Dark Web Tasarrufunda İşte Bu Yerler Lider!

Dark Web Tasarrufunda İşte Bu Yerler Lider!

Dark Web (Karanlık Web) çoklukla negatif olarak algılansa da, PreciseSecurity.com tarafından yapılan yeni bir araştırma, Kuzey Amerikalıların %30’undan ziyadesi tarafından 2019 içerisinde tertipli olarak kullanıldığını gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl, giderek daha çokça kişinin online aktivitelerini hükümetler ve Telekomlardan gizlemek için Dark Web‘i kullanmaya başladıkları bir devir oldu. Dark Web’in kendisi, internet üzerinde klasik arama motorları ile bulunamayan internet sitelerini içeriyor. Bunun mahalline kullanıcılar, Tor tarayıcısı üzere hususî yazılımlar, ayarlamalar yahut salahiyetler kullanarak bu sitelere erişim sağlıyorlar.

PreciseSecurity.com’un 2019 anketi, Kuzey Amerika’nın günlük Dark Web tasarrufu laf konusu olduğunda önder kesim olduğunu söylüyor. Firmanın bulguları, Kuzey Amerikalıların %26’sının günlük olarak Dark Web’i kullandıkları ve %7’sinin de haftada en az bir defa erişim sağladıkları istikametinde.

Kuzey Amerika, Dark Web tasarrufunda başkan konuma yerleşmiş olsa da, Latin Amerika’nın çok arkada olduğu söylenemez. PreciseSecurity.com’un sayılarına nazaran bu yerdeki iştirakçilerin %21’i, Dark Web’i günlük olarak ziyaret ettiklerini söylerken %13’ü de haftalık olarak ziyaret ettiklerini söyledi.  ise, %17 günlük Dark Web tasarrufu ve %11’lik haftalık tasarruf ile üçüncü sıraya yerleşti.

Yorum Ekle