Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
OLED Ekranlar, Samsung’u “Uçuracak”

OLED Ekranlar, Samsung’u “Uçuracak”

Birkaç hafta evvel, Samsung Display‘in sanayinin en büyük ekran tedarikçisi olduğu açıklanmıştı. Artık de firma, 2020 yılında, 5G çağında OLED paneller için talebin muhtemelen artacak olması sebebiyle üretimini daha da arttırmayı planlıyor.

5G önümüzdeki yıl daha çok tarafta kullanılabilir olacak ve pek çok OEM, çok sayıda 5G telefon sunarak bu durumdan faydalanmaya çalışıyor. Bu da, daha ince profilleri sebebiyle 5G telefonlar için kusursuz olduğu söylenebilecek olan OLED panellere talebin artması demek. İşte bu talep, Samsung için büyük bir fırsat manasına geliyor. OLED paneller, LCD panellere nazaran telefonların daha büyük bataryalara, daha büyük ekranlara ve daha çokça algılayıcıya (sensör) sahip olmalarına imkan tanıyor.

Korea Times’a konuşan Samsung Display yetkilileri de “önümüzdeki yıl daha çokça sayıda telefon üreticisinin, 5G akıllı telefonları için daha ziyade OLED ekran kullanmasını bekliyoruz”  diyerek bu iddiası onaylıyor.

Misal bir biçimde Koreli yayın, sanayi araştırma firması IDC’den alıntı yaparak 5G akıllı telefon pazarının önümüzdeki yıl muazzam bir formda 17 kat büyümesinin beklendiğini belirtiyor. yılında 11 milyon 5G akıllı telefonun dağıtımının yapıldığı varsayım ediliyor lakin IDC’nin beklentileri, bu sayının önümüzdeki yıl 190 milyona ulaşması cephesinde.

Bunun yanış ıra IDC, 5G pazarı için yıllık %164’lük bir büyüme nispeti öngörüyor ve 2023 yılında 540 milyon 5G telefonun ticarileşmiş olacağını iddia ediyor. Samsung Display, 2019’un çeyreği itibariyle %86’lık hissesine sahip olarak yerkürenin en büyük OLED üretici konumunda bulunuyor. Bu da firmanın OLED iş sahasının önümüzdeki yıllarda da benzeri bir süratle büyümesinin beklenebileceği mealine geliyor.

Yorum Ekle