Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Batman, Tam Mealiyle Mevtten Dönmüş!

Batman, Tam Mealiyle Mevtten Dönmüş!

Watchmen, The 300, Sucker Punch üzere sinemaların hem senaristliğini hem de yapımcılığını üstlenen Zack Snyder, DC kozmosunun geleceğini belirleyecek girişimlere imza atmak için seçilmişti. Man of Steel, gişede ortalamanın üzerinde bir muvaffakiyet elde etti. Snyder’ın vesair girişimi Batman V Superman: The Dawn of Justice, film tutkunları tarafından iple çekildi. Maatteessüf imalat; karanlık teması ve kimi kurgu günahları nedeniyle istenen başarıyı elde edemedi ve beklenen 1 milyar dolar üstü gişe hasılatına ulaşamadı.

Zack Snyder, tekrar de Justice League üçlemesinde yapımcılık ve direktörlük hizmetini üstlenecekti. Synder, Justice League’in çekimleri sırasında kızını kaybetti ve doğal olarak önemli sıkıntılar yaşandı. Sonrasında proje; birinci Avengers sinemasını yöneten Joss Whedon‘a emanet edildi. Eser, 300 milyon dolarlık bütçesine karşın 660 milyon dolarlık gişe hasılatı elde edebildi. Reklam bütçeleri ve vergiler hesaplandığında stüdyo, zarar etmekten son anda kurtuldu. 

Zack Snyder, artık de girişime devam edebilseydi, neler olacağı hakkında malumat paylaşımında bulundu. İptal edilen senaryolara nazaran Justice League üçlemesinin 2. sinemasında savaş, New Gods üyelerinden saf istenilmeyen Darkseid’ın gezegeni Apocalypse’e taşınacaktı. Adalet üyeleri büyük yaralar alacak, Lois Lane ölecek ve Superman, karanlık tarafa geçecekti. Üçlemenin son filmindeyse Batman, Tony Stark gibisi bir fedakarlık yapacak ve Darkseid‘i öldürürken, kendi hayatından da vazgeçecekti.

Çizgi-roman cihanında de gibisi bir senaryo yaşandı. Batman, tanrısal varlık Darkseid’i, tek zayıf noktası olan Radion silahı ile vurup öldürmüştü. Ne var ki; Darkseid’in Omega ışınları da Batman’i vurmuştu. Uzun mühlet boyunca Batman’in yitip gittiği varsayılsa da, Wayne geçmişe yollanmıştı.

2021 yılında Matt Reeves’in (Maymunlar Cehennemi serisi) yönettiği The Batman sineması, izleyicilerle buluşacak. Hülasa Batman‘in karanlık sonu silinip gitti bile. Umarız yeni sinema de, büyük başarılara imza atar ve yeni Justice League sinemasında bambaşka bir senaryoya tanık oluruz. Alacakaranlık serisinden tanıdığımız Robert Pattison, sinemada Bruce Wayne/Batman rolünü üstlenecek.  

Yorum Ekle