Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Resident Evil 3 Çıkış Tarihi Muayyen Oldu!

Resident Evil 3 Çıkış Tarihi Muayyen Oldu!

Capcom, PlayStation’ın State of Play yayınında hayatta kalma, dehşet klasiği Resident Evil™ 3: Nemesis’in 20. yıldönümünü külliyen baştan yaratılmış Resident Evil™ 3‘ü duyurarak kutladı. Armağanlı Resident Evil™ 2’nin müsaadeden giden ve 94 milyondan çok satan bu serinin en sevilen oyunlarından biri olan Resident Evil 3, Raccoon City hikayesini tamamlamak için bir defa daha Capcom’un RE Engine oyun motoruyla canlanacak. Resident Evil 3 görüntü oyunları tarihinin en ikonik bayan kahramanlarından biri olan Jill Valentine’ın, acımasız biyolojik silah Nemesis tarafından takip edilirken çökmekte olan Raccoon City’den kaçışını husus alıyor. Oyuncular evvelce Project Resistance ismiyle bilinen çevrimiçi asimetrik çok oyunculu oyun Resident Evil Resistance sayesinde Raccoon City’de daha evvel anlatılmamış Umbrella deneylerine de katılabilecekler. Resident Evil 3 PlayStation®4, Xbox One X’in de dahil olduğu Xbox One konsol ailesi ve PC için 3 Nisan 2020’de çıkacak.   

Resident Evil 3 ecza firması Umbrella Corporation tarafından geliştirilen bir biyolojik silah olan T-virus’un fecî biçimde yayılmaya başladığı kabusun ortasında geçiyor. Oyunda hem şiddetli noktada ölümcül, hem de tam bir zeka küpü olmak üzere tasarlanan dev insanımsı biyolojik silah Nemesis’i, S.T.A.R.S. üyesi Jill Valentine’ı amansızca avlamaya çalışırken göreceğiz. Epeyce güçlü silahları ve mutasyona uğramış vücudunu gizlemek için büründüğü giysiyle Nemesis gayesine ulaşmaya çalışırken yolda karşına çıkan her çeşit pürüzü parçalayacak, ezecek ve yok edecek.

Jill’in dehşet dolu kaçışı, kendisini çok satan Resident Evil 2’deki hadiselerin başladığı vakte götüren o panik dolu saatlerde geçecek. Heyecanlı çatışmalar ve çözülmeyi bekleyen bulmacalar, Raccoon City’nin çöküşünün yürek burkan hikayesinin son kısmını oyunculara sunacak. Orjinal oyunun korkutucu mekanları ve yeni içerikler, Resident Evil™ 7 biohazard, Resident Evil 2 ve Devil May Cry™ 5 üzere oyunlara da HD grafikler ve çağdaşlaştırılmış oynanış mekanikleriyle can veren RE Engine motoru ile daha evvel görmediğiniz hallerde önünüze çıkacak.

Resident Evil 3 PlayStation®4, Xbox One X’in de dahil olduğu Xbox One konsol ailesi ve PC için 3 Nisan 2020’de çıkacak. 

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle